United famózně otočili boj o Superpohár

Hráči Manchesteru United porazili v nedělním utkání na stadionu Wembley v Londýně městského rivala Manchester City 3:2 a získali anglický Superpohár Community Shield. Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl svým druhým gólem v zápase Nani, vítězný tým při tom prohrávali v poločase 0:2.

Manchester United začal jako šampion Premier League proti vítězi FA Cupu aktivně, ale Citizens postupně převzali iniciativu a do přestávky dvakrát udeřili. Ve 38. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou Lescott. Těsně před odchodem do kabin zvýšil Džeko, který prudkou střelou zaskočil mladého brankáře De Geu.

Po změně stran už dominovali hráči United. Nejprve snížil Smalling a po šesti minutách srovnal po parádní kombinaci Nani. Stejný hráč rozhodl o držiteli Community Shield v době, kdy už oba celky spíš myslely na penaltový rosztřel. Nani využil minely obránce Kompanyho a sólový únik na gólmana Harta bezchybně zakončil.