Chelsea si zastřílela a zle dotírá na Arsenal

V sobotním zápase 33. kole anglické Premier League si hráči londýnské Chelsea s Petrem Čechem v brance s chutí zastříleli a vyhráli na půdě West Bromwiche 3:1 a dotáhli se na rozdíl jediného bodu na druhý Arsenal.

Skóre utkání sice otevřel v 17. minutě domácí Peter Odemwingie, ale Didier Drogba, který se trefil už ve druhém duelu v řadě, Salomon Kalou a Frank Lampard dokázali ještě před poločasovou přestávkou vývoj zápasu otočit a získat pro svůj tým tři veledůležité body.

Chelsea se v sobotu představila na trávníku jako jediný ze šesti nejlépe postavených celků v tabulce Premier League. Vedoucí Manchester United, který tento týden vyřadil svěřence trenéra Carla Ancelottiho z Ligy mistrů, má na kontě 69 bodů a ještě večer ho čeká semifinále Anglického poháru s městským rivalem City. Druhý Arsenal ztrácí na lídra sedm bodů a v neděli se poměří s Liverpoolem. Chelsea je o další bod zpět třetí.

Na opačném konci tabulky pokračují v mizerné sérii fotbalisté Blackpoolu, kteří tentokrát podlehli Wiganu 1:3. Zatímco Latics se díky třem bodům odpoutali z posledního místa, Blackpool se vůbec poprvé v této sezoně propadl do sestupového pásma.