Česká jednička byla teoreticky připravená

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Po minulém ligovém zápase fotbalistů Chelsea a prohře s Liverpoolem byl brankář Petr Čech kvůli své chybě pod palbou kritiky, minulou středu v přípravném utkání české reprezentace v Chorvatsku inkasoval čtyři góly. V pondělí se však o Čechovi zase mluvilo jako o spasiteli Chelsea, když v duelu s Fulhamem v poslední minutě chytil penaltu a zachránil alespoň bezbrankovou remízu. Další ztráta Chelsea jej ale mrzí, sám ví, že šance "Blues" na obhajobu titulu se pohybují spíš už jen v teoretické rovině.

Dvanáct kol před koncem je Čechův tým v lize až pátý se ztrátou dvanácti bodů na lídra Manchester United. "Samozřejmě se ještě budeme prát, protože je před námi ještě dlouhá cesta. Matematická šance ještě existuje, ale čelo tabulky se nám zase vzdálilo," uvedl Čech.

"Navíc naši konkurenti nezaváhali a my naopak další dva body ztratili. Remíza je pro nás prostě příliš málo," řekl Čech po utkání na stadionu Fulhamu, které pro Chelsea mohlo skončit ještě hůře než remízou 0:0.

Čech si zákrok večera schoval až na 90. minutu. Při pokutovém kopu amerického útočníka Clinta Dempseyho, který si pro "penaltový" faul došel k debutantovi v základní sestavě Chelsea Davidu Luizovi, se mu prý vyplatil dobrý instinkt. S Dempseym vyhrál válku nervů, zůstal stát až do poslední chvíle a pak vystihl protihráčovu střelu.

I díky tomu Čech vychytal svoje 151. čisté konto v dresu londýnského klubu. "Pamatoval jsem si, že Dempsey minulé penalty kopal na opačnou stranu. Tak jsem hádal, že by to teď mohl zkusit křížně po mé pravé ruce. Možná i on sám si říkal, že je čas to změnit," líčil osmadvacetiletý brankář.

"Petrovi můžeme děkovat. Zápas pro nás mohl skončit porážkou, i když jsme byli většinu utkání paradoxně lepší," poznamenal kouč Chelsea Carlo Ancelotti. I v něm ale převažovalo zklamání z dalšího klopýtnutí Chelsea, která od začátku ledna vyhrála jen tři ze sedmi ligových utkání.