Wenger se po kolapsu Arsenalu bojí především psychické újmy

Nevídaný duel odehráli v sobotu borci londýnského Arsenalu, ve 26. kole anglické Premier League vedli v Newcastle ještě pětadvacet minut před koncem 4:0, po závěrečném hvizdu rozhodčího se však museli spokojit pouze s bodem.

Hosté měli raketový nástup do utkání a již ve 4. minutě vedli o dvě branky. Nejprve propálil Harpera křížnou ranou k tyči Walcott a krátce nato po volném přímém kopu rozesmutnil domácí fanoušky hlavou Djourou. Arsenal pokračoval i nadále v ofenzivním představení. Van Persie dvěma trefami upravil výsledek na 4:0.

Na stadionu St. James Park v tu chvíli pochyboval o výhře Londýňanů málokdo. Jenže v 50. minutě poslal sudí Dowd předčasně pod sprchy za strčení do protihráče záložníka Diabyho a začaly se dít věci. V 69. minutě nejprve korigoval z penalty Barton a o šest minut později snížil Best na 2:4. Arsenal pak ještě více znervózněl v 83. minutě. Po střetu Rosického s Williamsonem měl Newcastle znovu výhodu pokutového kopu a Barton přiblížil svůj tým na dostřel. Wengerovi svěřenci naprosto zkolabovali a domácí ze závěrečného tlaku vytěžili senzační vyrovnání, když levačkou z voleje rozvlnil síť Tiote.

"Všichni jsou velmi zklamaní. Matematicky jsme ztratili dva body, psychologická újma by však mohla být větší," řekl Wenger. "Až moc jsme se strachovali o udržení náskoku. Místo toho, abychom pokračovali ve své hře, dostávali jsme se pod tlak," doplnil zkušený trenér.

Hosté se zlobili na hlavního arbitra Dowda, jenž v 50. minutě vyloučil Diabyho, což mělo na Arsenal negativní dopad. "Některá jeho rozhodnutí pro nás byla hodně smolná, ale s tím už nic neudělám. Diabyho vyloučení bylo zcela zbytečné. Naopak si myslím, že Barton měl velké štěstí, že po zákroku na Diabyho zůstal na hřišti," sdělil Wenger. "Pro Diabyho to je velká škoda, protože odehrál skvělý první poločas. Někdy se mu prostě zápas nevydaří, jenže nyní odváděl výborný výkon," doplnil.

Remiza v Newcastlu může Arsenal bolet dvojnásob. Vedoucí Manchester United totiž překvapivě prohrál ve Wolverhamptonu 1:2. Londýňané se tak mohli přiblížit "Red Devils" na dvoubodový rozdíl. "Je to frustrující, protože jsme odehráli dobrý zápas," smutnil Wenger.