Jak se vyvíjel liverpoolský obrat?

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard připravil pro své spoluhráče dvě branky a Reds zdolali nebezpečný Bolton 2:1. Vítěznou trefu zaznamenal Joe Cole až ve druhé minutě nastaveného času.

Trenér domácích Roy Hodgson se nakonec rozhodl do základní sestavy nezařadit Gerrarda, ovšem kapitán Reds se na hřiště dostal už po dvaceti minutách zápasu. Po delší době se v sestavě Liverpoolu objevil také obránce Daniel Agger. Bolton před zápasem sčítal řadu absencí a trenér Owen Coyle si přivezl na Anfield pouze čtyři hráče na střídání.

Úvodní minuty mnoho vzruchu nepřinesly, pořádnou šanci si Liverpool vypracoval až po akci Fernanda Torrese, který povedeným obloučkem vybídl ke skórování Maxiho Rodrigueze, ale jeho střelu stačil na brankové čáře zastavit Matt Taylor.

Sám Taylor se na druhé straně pokoušel zahrozit z přímého kopu, ovšem jeho jedovatá rána levačkou prolétla těsně vedle branky. Bolton se však přeci jen vedoucího gólu dočkal. Krátce před odchodem do kabin našel z další standardní situace Taylor na zadní tyči Kevina Daviese, který prudkou hlavičkou rozvlnil síť.

Liverpool mohl vzápětí z podobné situace vyrovnat, ovšem Lucas Leiva sám před brankou Trotters nedokázal dobře trefit míč.

Hned zkraje druhého poločasu už se domácí přeci jen gólu dočkali. Po přiťuknutí Davida N´Goga našel Gerrad přesným pasem rozběhnutého Torrese, který střelou z první překonal Jussiho Jääskeläinena v brance hostů.

Jen o malou chvíli později se Torres po levé straně hřiště probil až do pokutového území, ale jeho pokus mířil vedle vzdálenější tyče. V další příležitosti domácích se ocitl Gerrard, ale tentokrát byl Jääskeläinen na místě.

Liverpool si s přibývajícími minutami vytvářel sílící tlak, který nakonec přinesl ovoce v podobě vítězné branky. Po centru Gerrarda přiťukl Maxi míč před odkrytou branku střídajícímu Coleovi, jenž možná zachránil trenéra Hodgsona od vyhazovu.

Liverpool - Bolton 2:1 (0:1)
Branky: Torres (49.), Cole (90.) - Davies K. (43.)