Berbatov dvěma góly udržel United na špici ligy

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Díky dvěma gólům Dimitara Berbatova zvítězil Manchester United v anglické lize 2:0 nad Sunderlandem a pojistil si vedení. V neúplné tabulce se na druhé místo posunul jejich městský rival City, který vyhrál 3:1 v Newcastle zásluhou dvou branek Carlos Tevéze.

Aktualní tabulka Premier League

Oba kanonýři manchesterských klubů vévodí tabulce střelců. Berbatov má na kontě 13 branek, Tévez o jeden zásah méně.

Sunderland v této sezoně porazil mistrovskou Chelsea či Manchester City, ale lídr Premier League mu nedal šanci. Berbatov se poprvé prosadil už v páté minutě hlavou po přihrávce Wayna Rooneyho. Druhý gól přidal ve druhém poločase, kdy jeho střelu tečoval do sítě obránce Anton Ferdinand.

Manchester City vedl za pět minut nad Newcastlem dokonce 2:0. Po 72 sekundách potrestal Gareth Barry chybu brankáře Tima Krula a brzy nato poslal míč do rohu branky Tévez. Domácí sice v 72. minutě snížili, argentinská hvězda však výhru pojistila.

Po čtvrt roce se fotbalisté West Hamu odpoutali z posledního místa díky vítězství 3:1 na hřišti Fulhamu. Svěřenci Avrama Granta sice od jedenácté minuty prohrávali, ale ještě do poločasu stihli skóre otočit.

Na třetí výhře West Hamu v sezoně se výrazně podílel útočník Carlton Cole, který dal dva góly. V dosavadním průběhu Premier League se přitom trefil jen jednou. Celý zápas za vítěze odehrál Radoslav Kováč.

Na dno tabulky klesl Wolverhampton, který v dalším souboji týmů ohrožených sestupem podlehl doma Wiganu 1:2.

Tottenham zvítězil na hřišti Aston Villy 2:1, i když hrál přes hodinu bez vyloučeného kanonýra Jermaina Defoea, který dostal červenou kartu za úder loktem. Hosté i v deseti šli do vedení 2:0 po dvou gólech svého nejlepšího střelce Rafaela van der Vaarta, jenž se vrátil do hry po zranění. Tottenham na pátém místě ztrácí jen bod na čtvrtou Chelsea, která má zápas k dobru.

Zápasy Blackpool - Liverpool a Everton - Birmingham se nehrály. Hřiště v Blackpoolu, které jako jediné v lize nemá vyhřívání, je kvůli nízkým teplotám zmrzlé. Na stadionu Evertonu zase silný mráz poničil vodovodní trubky.