West Ham otočil zápas s Birminghamem

Hráči West Hamu zvítězili v pondělním utkání anglické ligy 2:1 v Birminghamu, v tabulce však zůstali na devátém místě. Premier League kraluje suverénní Chelsea, která už v sobotu zdolala gólem kapitána Terryho Middlesbrough.

Skóre pondělní dohrávky otevřel ve 12. minutě útočník Birminghamu Heskey, i když jeho start byl kvůli problémům s kolenem nejistý, ale soupeř ještě do přestávky stav otočil. V závěru prvního poločasu se trefili Zamora a Harewood. Po půlhodině hry dostal český obránce West Hamu Tomáš Řepka žlutou kartu za hraní rukou. Záložník Jiří Jarošík zůstal na lavičce Birminghamu mezi náhradníky. Jeho tým je v tabulce předposlední.

V jediném nedělním zápase uspěl venku tým Manchester City, který rozstřílel Charlton 5:2. Manchesteru City pomohl dvěma góly už čtyřiatřicetiletý Andy Cole. Po třetí výhře na stadionu soupeře v sezoně si mužstvo City pojistilo osmé místo v tabulce.

Hráči Chelsea si v sobotu připsali další vítězství a kráčejí za obhajobou titulu. Na Stamford Bridge porazili svěřenci Josého Mourinha v 15. kole Premier League nejtěsnějším rozdílem 1:0 Middlesbrough, nejlepší brankář světa Petr Čech se v sezoně radoval již z osmé nuly. Jediný gól padl v 61. minutě po hlavičce kapitána Terryho, jenž se v lize trefil v této sezoně poprvé. Chelsea nyní vede tabulku o dvanáct bodů před Liverpoolem, před nějž se však dostal Manchester United, který vyhrál nad Portsmouthem 3:0.

Rozjetý Liverpool vyhrál pošesté v řadě

Rozjetý Liverpool vyhrál šestý ligový zápas za sebou, za což proti Wiganu vděčil střeleckému probuzení letní posily Petera Crouche. Ten se po osmnácti soutěžních utkáních bez gólu trefil dvakrát v prvním poločase, po zápase byl nicméně první zásah připsán jako vlastní gólmanovi Pollittovi, jenž si míč srazil do branky. Po další trefě Luise Garcíi ze 70. minuty vyhráli loňští šampióni Ligy mistrů nad nováčkem, který jinak zažívá skvělou sezónu, 3:0.

Aston Villa po úterním ostudném výprasku na hřišti třetiligového Doncasteru získala bod za remízu 1:1 v
Newcastlu. Mohla si však připsat ještě o dva body víc, pokud by Barry dvě minuty před koncem řádné hrací doby proměnil penaltu zařízenou za faul na Milana Baroše. Na rozdíl od úspěšného pokutového kopu domácího veterána Shearera z prvního poločasu však jeho pokus letěl nad břevno.

Bolton vyhrál doma poosmé za sebou a dnes to odnesl Arsenal, jenž na hřišti Wanderers podlehl 0:2. Oba týmy nyní mají 26 bodů, o čtrnáct méně než Chelsea.

Výsledky - 15. kolo:

Liverpool - Wigan 3:0 (19. vlastní Pollitt, 42. Crouch, 70. Luis García)
Tottenham - Sunderland 3:2 (37. Mido, 51. Robbie Keane, 77. Carrick - 16. Whitehead, 60. Tallec)
West Bromwich - Fulham 0:0
Bolton - Arsenal 2:0 (20. Faye, 32. Jannakopulos)
Chelsea - Middlesborough 1:0 (61. Terry)
Newcastle - Aston Villa 1:1 (32. Shearer z pen. - 75. McCann)
Blackburn - Everton 0:2 (28. McFadden, 45. Arteta).
Manchester United - Portsmouth 3:0 (20. Scholes, 80. Rooney, 84. Van Nistelrooij)
Charlton - M. City 2:5 (36. Bent, 73. Bothroyd - 25. a 48. Cole, 37. Sinclair, 69. Barton, 79. Vassell)
Birmingham - West Ham 1:2 (12. Heskey - 36. Zamora, 45. Harewood).