Střelci se činili. V Kyjově padlo jedenáct branek!

První utkání letošního ročníku krajského přeboru je za námi. Aspirant postupu Kyjov v něm převálcoval Mokrou - ve fotbale málo vídaným skóre - 9:2. Přitom první poločas nenasvědčoval tomu, že by mělo dojít k takové přestřelce. V první šanci zápasu se objevil hostující Matula, ale velkou chybu brankáře Nedvědického nepotrestal a branku vysoko přestřelil. Potom už hráli prim pouze domácí, dlouho se však nemohli prosadit. První přímou střelu na branku vyslal až v 18. minutě Přikryl.

Zlomový moment přišel ve 27. minutě – brankář Said fauloval Ondráše a domácí kapitán Holeček penaltu proměnil – 1:0. Do konce prvního poločasu ještě neproměnil obrovskou šanci Dobeš, který minul branku ze čtyř metrů. A ve 44. minutě se měnilo skóre podruhé – na konci akce Veleckého s Ondrášem stál Půček a hlavou poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Během dvaceti minut druhého poločasu domácí definitivně rozhodli, když vstřelili 4 branky, v pořadí – Bůžek, Žaroský, Dobeš, Ondráš. S hosty to nevypadalo vůbec dobře, pouhou kosmetickou úpravu udělal na výsledku Pokorný, který snížil dvacet minut před koncem na 6:1. Ale domácí ani snížení nezastavilo a brankami Veleckého a Dobeše zvyšovali už na 8:1. V závěru ještě snížil na 8:2 Matula, ale konečnou podobu výsledku dal proměněnou penaltou Pavel Velecký.

Kyjov porazil Mokrou 9:2 a vstoupil výborně do nového přeborového ročníku. Mokrá naopak totálně propadla.

Utkání jste mohli sledovat v on-line reportáži ZDE

Vratislav Chaloupka: "Věděli jsme, že má Mokrá problémy."

Premiéru na lavičce Kyjova si v utkání s Mokrou prožil trenér Vratislav Chaloupka.
Jak by jste zhodnotil Vaše první mistrovské utkání na lavičce Kyjova?
"My jsme věděli, že má Mokrá vnitřní problémy, že jí trápí odchody hráčů. Utkání jsme nechtěli v žádném případě podcenit. V prvním poločase neplnili hráči pokyny, které dostaly před zápasem. Ve druhém poločase už jsme hru zlepšili a mohli klidně přidat i více branek."

Trvalo vám dlouho než jste se střelecky prosadili...
"Jeden z důvodů už jsem řekl, a to neplnění takických plánů. V prvním poločase jsme zbytečně nakopávali dlouhé míče, které jsme ztráceli. Ve druhém poločase už jsme hráli po zemi a rozdíl byl vidět. Hráči chtěli vstřelit co nejdříve branku, ale tu se nám z přemíry snahy vstřelit nepodařilo."

Dnes Kyjovu chyběli Svoboda s Orlovským - proč?
"Svoboda má natažené postranní vazy a Orlovský byl na dovolené, proto nemohl nastoupit."

Co by jste řekl k divácké návštěvě? (hlášeno 120 diváků)
"Tak já si nemyslím, že by tu bylo 120 diváků. Každopádně doufám, že diváky přitáhne náš dnešní výsledek a výkon. Už za dva týdny hostíme Šardice."

1.FC Kyjov - FC CVM Mokrá - Horákov 9:2 (2:0)

Branky: 58. a 87. Dobeš, 73. a 90. (PK) Velecký, 28. Holeček (PK), 44. Půček, 49. Bůžek, 53. Žaroský, 64. Ondráš - 69. Pokorný, 89. Matula
Rozhodčí: Hytych Diváků: 120
Kyjov: Nedvědický - Půček (65. Macek), Schmeister, Chaloupka P., Žaroský - Bůžek (58. Hrbáček), Holeček, Velecký, Přikryl - Ondráš (70. Kučera), Dobeš
Mokrá: Said - Machek, Holý, Drnovský, Jakubec - Pokorný, Trávníček, Paták, Matula - Gale (46. Fousek), Markus (74. Bebár)