Rudí ďáblové sahali po vítězství, City deklasovalo Pompeys

Pořádný výprask si ze stadionu Manchesteru City přivezl hostující Portsmouth. Domácí si naopak spravili chuť po týden staré prohře s Chelsea a ukázali, že letos míří opravdu vysoko.

Mark Hughes nasadil brazilské trio Elano, Jo a Robinho, které se mu odvděčilo řadou parádních akcí a hlavně také góly. Záloha Pompeys vůbec nestíhala, dobrou práci odváděl snad jen Lassana Diarra, který ale na vše sám nestačil.

Ve 13. minutě se na křídle uvolnil Robinho, krásným pasem za obranu našel Joa, jenž otevřel skóre. Na druhé straně se v ojedinělé šanci ocitl Peter Crouch.

O chvíli později využil totálního zkratu defenzívy Pompeys Richard Dunne. Gólem oslavil své 29. narozeniny. Hosté se pokusili odpovědět akcí Glena Johnsona a střelou Crouche, skóre se ale neměnilo. V závěru první půle ještě nebezpečně hlavičkoval Sol Campbell, ani z tohoto mráčku však nezapršelo.

Útočný festival a skvělé kličky Robinha byly k vidění i po přestávce. Po akci Stephena Irelanda se trefila sama posila z Realu Madrid. O chvilku později Ireland našel Shauna Wrighta-Phillipse, který zvýšil už na 4:0.

Na hřiště se dostal i Ched Evans a hned se zapsal na střeleckou listinu. Po akci Elana, Robinha a Wrighta-Phillipse měl mladý útočník z Walesu snadnou pozici.

Skóre po centru Javiera Garrida pečetil Gelson Fernandes, jenž využil dobré práce Wrighta Phillipse v souboji s Davidem Jamesem a uklidil míč do prázdné brány.

Manchester City - Portsmouth 6:0 (2:0)

Branky: Jo (13.), Dunne (20.), Robinho (57.), Wright-Phillips (68.), Evans (78.), Gelson (83.)

Tygři ztratili vedení až v závěru

Nováček Hull City sahal po další výhře a zisku třech bodů, tuto radost mu však nedopřáli hráči Evertonu, kteří dokázali dvougólový náskok soupeře smazat.

Domácí začali hodně aktivně, do dvou šancí se dostal Bernard Mendy. Jednou ho vychytal Tim Howard, podruhé byl nepřesný. Na druhé straně zahrozili Leon Osman a Mikel Arteta.

Do vedení šli Tigers po rohovém kopu Deana Marneyho. Na ten si krásně naskočil Michael Turner a rozvlnil síť. Boaz Myhill poté musel likvidovat tvrdý volej Yakubua, jenž se snažil o brzké vyrovnání.

První půli však jasně ovládl Hull, přímý kop Marlona Kinga jen těsně minul bránu. David Moyes tak udělal několik změn, například na hřiště poslal Louise Sahu. A právě Saha společně s Yakubuem pořádně vystrašili Myhilla.

Dle otřepané fráze nedáš - dostaneš inkasoval Everton druhý gól. Marney znovu zahrál rohový kop a Phil Neville si jej po mírném nedorozumění s Howardem poslal do vlastní sítě.

Hosté po obdržené brance pořádně přidali, v šanci se znovu ocitl aktivní Saha. V 73. minutě míč poskakoval v pokutovém území domácích a neschopnost všech s tím cokoliv udělat vyřešil až Tim Cahill, který tvrdou ranou od břevna snížil.

Jen o pět minut později bylo srovnáno. Po akci Yakubua se Sahou se trefil Osman. Everton tak udržel neporazitelnost na hříštích soupeře v této sezóně, Hull zase potvrdil, že je v Premier League právem.

Hull City - Everton 2:2 (1:0)

Branky: Turner (18.), Neville (50., vlastní gól) - Cahill (73.), Osman (78.)

Mizérie Tottenhamu pokračuje

„Kohouti“ se ani po pátém ligovém kole neodlepí z posledního místa tabulky. Po matném výkonu nedokázali vstřelit branku Wiganu a ze zápasu si odnesli jen bod.

První půle byla jedním slovem tragická, ani jeden z týmů se nedostával do šancí a hráči do kabin odcházeli za mohutného bučení fanoušků. Za zmínku snad stojí jen volej Paula Scharnera, který však nebyl přesný.

Do druhé půle tak Romana Pavljučenka nahradil Fraizer Campbell a obraz hry se trošku zlepšil. Chvíli nato Davida Bentleyho nahradil Aaron Lennon. Domácím byla možná po jednom zákroku na Lennona odepřená penalta.

Spurs si vůbec nemohli poradit s precizně bránícími Latics, kteří naopak hrozili z dalekonosných střel. Olivier Kapo, Emile Heskey ani Henri Camara však úspěšní nebyli.

Naštvaní fanoušci v zápase gól neviděli a dali to najevo hlasitým bučením. Juande Ramos opravdu má o čem přemýšlet.

Tottenham Hotspur - Wigan Athletic 0:0

Rudí ďáblové sahali po vítězství

Trošku nečekaný rezultát mohl mít odpolední šlágr mezi dvěma giganty anglické ligy. Manchester United dlouhou dobu vedl, v závěrečném náporu však Chelsea dokázala srovnat.

Trenér Luiz Felipe Scolari musel do sestavy zasáhnout těsně před výkopem, zranil se mu Deco a nahradil ho uzdravený Michael Ballack. Sir Alex Ferguson zase nechal na lavičce Cristiana Ronalda i Carlose Teveze.

Hosté začali hned v úvodu pořádně zostra, do šance se dostal Darren Fletcher. Chelsea odpověděla příležitostí Joea Colea, který si však při zpracování pomohl rukou. Tak či tak jen rozvlnil boční síť. Již po deseti minutách musel hřiště opustit zraněný Ricardo Carvalho, kterého vystřídal Alex.

Red Devils se dostali do vedení po necelých dvaceti minutách hry, kdy Petr Čech jen vyrazil technický pokus Dimitara Berbatova a Park Ji-Sung už měl snadnou úlohu. Na druhé straně se po střetu s Florentem Maloudou zranil Edwin van der Sar a musel být vystřídán Tomaszem Kuszczakem.

Toho brzy prověřil Alex, polský brankář však střelu vyrazil. Do druhé půle nahradil Maloudu Didier Drogba a chvilku poté Paula Scholese Portugalec Ronaldo. Po hodině hry se v obrovské šanci ocitl Joe Cole, kterého skvěle našel Ballack. Anglický křídelník však napálil jen Kuszczaka.

O dalších pár minut později netrefil v jasné pozici Nicolas Anelka. Chelsea se vyrovnání přesto dočkala. Po centru Johna Obiho Mikela se trefil nikým nehlídaný Salomon Kalou. Závěrečné šance na obou stranách už rozuzlení nepřinesly.

Manchester United tak získal cenný bod a také sedm žlutých karet, které si vykoledoval zejména za protesty proti verdiktům rozhodčího. Chelsea ztratila svou první pozici, kterou přenechala Arsenalu.

Chelsea - Manchester United 1:1 (0:1)

Branky: Kalou (80.) - Park (18.)

Dva slepené góly popravily West Bromwich

V zahajovacím nedělním zápase padaly branky pouze v prvním poločase, na sklonku úvodní půlhodinky se dvakrát trefili hosté, domácí jen o několik minut později korigovali. Na vyrovnání však už síly neměli.

Kouč Tony Mowbray měl starosti ještě před samotným zahájením, uzdravený Abdoulaye Meite se při rozcvičce znovu zranil a nemohl tak nastoupit. V sestavě ho nahradil Leon Barnett a právě jeho lze označit za viníka obou inkasovaných gólů.

Ve 27. minutě nedokázal uhlídat Johna Carewa, který otevřel skóre. Jen o chvíli později pak pod tlakem právě Carewa nezvládl odvrátit přihrávku Ashleyho Younga, čehož využil Gabriel Agbonlahor.

Ještě před tím se domácím zranil Chris Brunt a byli tak nucení k další změně. Opravdu těžké časy. Do zápasu se však vrátili velmi záhy. Střelu Roberta Korena brankář Brad Friedel jen vyrazil a James Morrison pohodlně snížil. V další šanci se ocitl Do-Heon Kim.

Po přestávce se čekal velký nápor domácích, naopak to byl ale Carew, který se dvakrát dostal do dobré příležitosti. Mowbray se pokusil oživit ofenzívu střídáním, ani bývalý hráč Villans Luke Moore však vyrovnat nedokázal.

Aston Villa tak mohla oslavit třetí výhru na hřišti soupeře v posledních šesti dnech a posunout se na čtvrté místo tabulky.

West Bromwich Albion - Aston Villa 1:2 (1:2)

Branky: Morrison (34.) - Carew (27.), Agbonlahor (29.)

[ 21.9.2008 - Jan Novák | Foto: AFP ]