Premier League: Manchester suverénní, Chelsea jde před Arsenal

Velice zajímavé duely přineslo 31. kolo anglické Premier League. V něm poměřily síly čtyři nejlepší týmy. Chelsea otočila utkání s Arsenalem, který už pětkrát v řadě nevyhrál, a přeskočila ho v tabulce na druhé místo. Vedoucí Manchester United suverénně vyhrál nad Liverpoolem 3:0 a jednoznačně potvrdil pozici lídra.

Víkend pravdy. I tak by se dalo nazvat jednatřicáté kolo anglické nejvyšší soutěže. V něm se jen potvrdila aktuální forma týmů z nejsilnější čtyřky.

V přímém souboji o druhé místo přivítali fotbalisté Chelsea na vlastním hřišti Arsenal, který měl v té době na soupeře dvoubodový náskok. V městském derby byl k vidění od úvodních minut vyrovnaný zápas, kde nebyla nouze o pěkné akce. Útočné duo Gunners Adebayor – Van Persie nadělalo domácímu gólmanovi Cudicinimu nemálo starostí. Podobně na druhé straně zlobil Drogba.

Branky začaly padat až ve druhé půli. Po necelé hodině hry se střelecky prosadil po rohovém kopu hostující Sagna. Blues tak inkasovali už v několikátém zápase v řadě ze standardní situace. Jenže pak přišly chvíle útočníka z Pobřeží slonoviny, který otočil skóre. Nejprve se Drogba prosadil po Lampardově přihrávce v 73. minutě. Druhou trefu, která znamenala vítězství, vstřelil o devět minut později. Chelsea díky tomuto vítězství přeskočila o bod Arsenal.

"Byl to zápas, ve kterém jsme mohli zvítězit. Bohužel jsme zaplatili za to, že jsme možná trochu polevili v koncentraci. Mrzí nás ztráta tří bodů, protože jsme po většinu zápasu hráli opravdu dobře, kontrolovali jsme míč. Chelsea hrála hlavně dlouhé balony a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Po psychické stránce jsme na tom stále dobře, cítím tam dobrý týmový duch, jen máme teď menší problémy v defenzivě," řekl po zápase trenér Kanonýrů Arsene Wenger.

Souboj prvního Manchesteru United se čtvrtým Liverpoolem byl rovněž ostře sledovaný. Na Old Trafford se očekával vyrovnaný duel, který měl ale nakonec jednoznačný průběh. Už po půlhodině otevřel skóre Brown. Do konce poločasu se Reds nechali zbytečně oslabit a toho domácí využili.

Ve druhé polovině United přidali další dva přesné zásahy. V 79. minutě se prosadil Ronaldo a o dvě minuty později pečetil na konečných 3:0 Nani. Manchester tak vede tabulku o pět bodů před Chelsea. O bod za ní je Arsenal, který ještě nedávno dominoval celé Premier League.

"Z naší strany to bylo skutečně vynikající představení. Dokázali jsme porazit Liverpool, který přitom hraje vynikající fotbal a má dobrou formu," zhodnotil výstižně zápas kouč Manchesteru Sir Alex Ferguson.

"Víme, že je teď všechno v našich rukou. Budeme se snažit vyhrát v tolika zápasech, v kolika to jen půjde, abychom se i nadále udrželi na špici tabulky," slíbil fanouškům United Wayne Rooney.

Výsledky 31. kola:

Chelsea - Arsenal 2:1 (0:0), Manchester United - Liverpool 3:0 (1:0), Everton - West Ham United 1:1 (1:0), Tottenham Hotspur - Portsmouth 2:0 (0:0), Aston Villa - Sunderland 0:1 (0:0), Blackburn Rovers - Wigan Athletic 3:1 (2:1), Bolton Wanderers - Manchester City 0:0, Middlesbrough - Derby County 1:0 (1:0), Newcastle United - Fulham 2:0 (1:0), Reading - Birmingham City 2:1 (1:0).