Sunderland překvapivě vyhrál nad Portsmouthem

[b]Aktualizováno.[/b] Sestupem ohrožený Sunderland dokázal ve 22. kole anglické fotbalové ligy překvapivě porazit 2:0 Portsmouth, který bojuje o evropské poháry. Pro domácí tým, jehož hlavním hrdinou byl střelec obou branek Kieron Richardson, to byla teprve třetí výhra z posledních 16 ligových zápasů. Ani zisk tří bodů však nepomohl Sunderlandu odpoutat se od sestupových příček.

Sunderland překvapivě vyhrál nad  Portsmouthem
Portsmouth patřil k největšímu překvapení sezony, ovšem v poslední době mu začal docházet dech. Navíc kvůli africkému šampionátu v dnešním utkání postrádal hned čtveřici hráčů základního kádru. Trenér Redknapp nemohl počítat se záložníky Boubou Diopem, Muntarim a Utakou a také útočníkem Kanuem. To výrazně ovlivnilo ofenzivní hru Portsmouthu, především když nejlepší střelec Mwaruwari neměl svůj den.

Naopak Sunderland v útoku zářil především díky Richardsonovi. Bývalý záložník Manchesteru United nejprve využil přihrávky Jonese a křížnou střelou otevřel skóre. To ještě do poločasu zvýšil, když přesprintoval stínujícího obránce a ranou z hranice pokutového území nedal šanci brankáři Jamesovi. Richardson dokonce sahal po hattricku, ovšem další povedenou střelou trefil pouze břevno.

Blackburn si poradil s Wanderers

Jason Roberts rozhodl v poslední minutě utkání o vítězství Blackburnu nad Boltonem 2:1. Nezáživný fotbal v prvním poločase oživil jen gól Wanderers, když se po centru Joeyho O'Briena trefil z krásného voleje Kevin Nolan.

Za hosty sroval po změně stran Christopher Samba a dokonat obrat mohl Morten Gamst Pedersen, ale jeho střela mezi tyčemi neskončila. V nastaveném čase tak dostal možnost zazářit střídající Roberts, jehož tečovaný pokus zasáhl přesně dolní roh Jaaskelainenovy branky.