Tottenham s Černým v brance remizoval v poháru na půdě Arsenalu

Fotbalisté Tottenhamu remizovali v prvním utkání semifinále anglického Ligového poháru 1:1 na hřišti svého největšího rivala Arsenalu. V brance hostů se poprvé od října a teprve popáté v sezoně objevil český gólman Radek Černý, jenž nahradil chybující jedničku Paula Robinsona. Záložník Tomáš Rosický v domácí sestavě chyběl.

Tottenham byl po brance Jenase z rychlého protiútoku v 37. minutě blízko první výhry nad Arsenalem od roku 1999. Deset minut před koncem se však domácím, kteří na rozdíl od Hotspur nastoupili bez největších opor, podařilo vyrovnat. Autorem kuriózní trefy byl osmnáctiletý Walcott, jehož trefil do hrudi jeden z bránících hráčů Tottenhamu a Černý na odražený míč nemohl zareagovat.

Podle britských médií se nemusí nasazení třiatřicetiletého Čecha v brance Spurs omezit pouze na dnešní zápas. Trenéru Ramosovi už údajně s Robinsonovými minelami došla trpělivost a dokonce uvažuje o jeho prodeji.

Soupeř pražské Slavie v únorovém 3. kole Poháru UEFA odehrál zápas v sestavě: Černý - Chimbonda, Dawson, King, I Jong-pchjo - Lennon, Jenas, O'Hara, Malbranque (77. Boateng) - Berbatov, Keane (83. Defoe).

Odveta je na programu 22. ledna na White Hart Lane. Vítěz se utká o trofej s úspěšnějším z druhého semifinále Chelsea - Everton.