Chelsea porazila v Ligového poháru Everton

Chelsea navzdory oslabení vyhrála v úvodním semifinále anglického Ligového poháru nad Evertonem 2:1. Domácí, kteří dohrávali více než půlhodinu bez vyloučeného Jona Obiho Mikela, nastoupili bez Petra Čecha. Český reprezentační gólman doléčuje pohmožděný bok z předvánočního duelu s Blackburnem a nebyl ani na lavičce náhradníků. Odveta je na programu 23. ledna.

Chelsea šla do vedení v 26. minutě díky přesné trefě Shauna Wrighta-Phillipse. Do potíží však domácí dostal v 56. minutě Jon Obi Mikel, který dostal červenou kartu za skluz na Phila Nevilla. Evertonu stačilo jen osm minut na využití přesilovky, když se trefil Yakubu. Hosté mohli jít do vedení, ale James McFadden trefil z úhlu jen tyč.

O vítězství Chelsea rozhodl v nastavení vlastním gólem Joleon Lescott. Nešťastný střelec mohl chybu ještě odčinit, tváří v tvář brankáři Hiláriovi ale neuspěl.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal - Tottenham, v prvním semifinálovém duelu se utkají ve středu.