Derby opět prohrálo, Liverpool jen remizoval

Souboj desátého Blackburnu s beznadějně posledním Derby County nabídlo první nedělní utkání dvacátého kola Premier League. Nakonec byli lepší hosté, kteří si odvezli spravedlivé vítězství 2:1 a s ním i tři body. Druhým utkáním byl zápas mezi Manchesterem City a Liverpoolem, které dělil v tabulce jediný bod. Gól však nepadl a oba týmy se rozešly bezbrankovou remízou 0:0.

Utkání Derby s Blackburnem začalo tlakem domácích, který však nepřinesl žádné ovoce. Na druhé straně byl aktivní Pedersen, ale ani on se nedokázal prosadit do zakončení. V páté minutě se dostal do obrovské šance Blackurn, ale domácí brankář Price dokázal skvělým zákrokem svůj tým zachránit. O chvíli později se pokusil před brankou hostí Howard, ale jeho efektní nůžky změnu skóre neznamenaly.

Obě mužstva produkovala během prvního poločasu nepříliš pohledný fotbal. Zatímco Rovers byly nebezpečnější, Derby se pozorně bránilo. Ve dvacáté minutě se sice z gólu radoval Santa Cruz, ale rozhodčí odmávali ofsajd. Přesto tlak hostí stále sílil. Na konci první půhodiny šokoval hosty Oakley, který z ojedinělého protiútoku prostřelil Friedla v brance Blackburnu a poslal domácí do vedení.

O deset minut později fauloval Nelsen a rozhodčí nařádil penaltu, ale domácí Howard ji neproměnil. Naopak hned z protiútoku se dostali k míčí hráči Blackburnu a Santa Cruz vyrovnal na 1:1. Ve 42. minutě to už bylo 2:1 pro Blackburn, když střelou z hranice velkého vápna poslal hosty do vedení Bentley. V poslední minutě první půle pálil na Friedla Oakley, ale nedokázal vyrovnat.

Do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně Derby, ale trápení z prvního poločasu pokračovalo. Domácí Miller se dostal do velké šance, ale Friedel byl rychlejší a stav se neměnil. Útočná síla domácích postupně vyprchávala a převahu opět získávali Rovers. V 75. minutě mohl Santa Cruz dát svůj druhý gól v zápase, ale domácí brankář skvěle zachránil. Do konce utkání se už nic nestalo a hosté tak získali tři body.

Liverpool nevyužil převahu a uhrál jen remízu

Zápas mezi City a Liverpoolem začal šancemi na obou stranách, ale ani jedno mužstvo se nedokázalo prosadit. Vyrovnaný první poločas tak skončil bez branek. Celé utkání se navíc hrálo nesmírně čistě. Dokladem je i to, že hlavní sudí udělil jen jednu žlutou kartu.

Ve druhém poločase se Liverpool nadechl k obrovskému tlaku, ale domácí dokázali odolat i zásluhou výtečného brankáře Price. Liverpool doplatil na mizernou produktivitu a obě mužstva se tak rozešla smírně. Jejich postavení v ligové tabulce se nijak nezměnilo. Liverpool zůstává čtvrtý a bod za ním čeká na jeho zaváhání Manchester City.

Domácí si po bezbrankové remíze udrželi neporazitelnost na vlastním hřišti, podruhé za sebou ale na City of Manchester Stadium ztratili body. Jako první v sezoně dokázal na hřišti City bodovat po remíze 2:2 ve čtvrtek Blackburn.

Výsledek 20. kolo:

Derby County - Blackburn Rovers 1:2 (1:2) (27. Oakley - 39. Santa Cruz, 42. Bentley).
Manchester City - Liverpool 0:0

[ 30.12.2007 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]