Petr Čech chyboval, Chelsea pouze remizovala

[b]Aktualizováno.[/b] Bláznivé utkání viděli diváci na Stamford Bridge, ve kterém nakonec domácí Blues remizovali s Aston Villou 4:4. Hosté už vedli 2:0, domácím se ale podařilo skóre otočit a ještě v poslední minutě vedli o gól, nakonec ale po proměněné Barryho penaltě museli brát pouze bod. Pod druhou inkasovanou branku Chelsea se svou velkou chybou podepsal český gólman Petr Čech.

Na Stamford Bridge bylo od úvodních minut patrné, že nepřijel odevzdaný tým. Hráči Aston Villy se dokázali svému soupeři vyrovnat ve středu hřiště a po čtvrthodině hry se dokonce dostali do vedení, když možná svého mírného ofsajdového postavení využil Maloney.

I nadále se domácí Blues nemohli proti výbornému presingu prosadit a ve 26. minutě pro ně přišla další pohroma. Záložník Frank Lampard totiž kvůli zraněnému stehennímu svalu nemohl pokračovat ve hře a nahradit ho musel navrátilec po zranění Michael Ballack.

Ztráta klíčového muže hru Chelsea poznamenala, a tak pokračovalo domácí trápení. Další velká nepříjemnost pro svěřence Avrama Granta přišla ve 44. minutě, kdy lehkou střelu Malonyho podcenil gólman české reprezentace Petr Čech a nabídl soupeři dvougólové vedení.

Naštěstí pro domácí se ale hlavní rozhodčí rozhodl nastavit v první půli nějakou tu minutku a toho domácí využili ke snížení. Pronikajícího Ballacka totiž ve vápně srazil Knight, který následně uviděl přísnou červenou kartu a Ševčenko z penalty upravil na poločasových 1:2.

Ihned po změně stran to byl znovu ukrajinský kanonýr, který využil v té době krátké přesilovky podruhé. Dvacet metrů od branky Villy převzal míč a nechytatelnou střelou pod břevno vyrovnal. Na domácích bylo znát, že najednou ožili a hnali se za vedoucím gólem.

Ten přišel v 66. minutě a opět v něm měl prsty Ševčenko. Tentokrát se ale vžil do role asistenta a pěknou přihrávkou vybídl ke gólu Alexe, který nezklamal. Domácím se tak podařilo otočit vývoj zápasu, to byl ale teprve začátek infarktového konce zápasu.

Hosté totiž za dalších šest minut vyrovnali, když si na trestný kop naskočil Laursen a z voleje poslal míč do sítě. Další ranou pro domácí bylo následné vyloučení Carvalha, do kolen je ale poslat nemělo. Dvě minuty před koncem totiž z trestného kopu znovu poslal domácí do vedení parádní střelou Ballack. Hosté se ale ještě jednou dokázali dotáhnout, když v nastaveném čase zahrál ve vápně domácích rukou Ashley Cole, uviděl červenou kartu a Barry z penalty vyrovnal na konečných 4:4.

Tottenham tentokrát londýnské derby vyhrál

Po neúspěchu v severolondýnském derby s Arsenalem tentokrát Spurs dokázali naplno bodovat proti dalšímu soupeři z hlavního města, Fulhamu. O vítězství Kohoutů rozhodly už v prvním poločase přesné trefy kapitána Keana a Huddlestona, který se prosadil až v samém závěru první půle. V té druhé už si domácí vítězství zkušeně pohlídali.

Trochu nejistoty domácím fans sice připravil Dempsey, který po hodině hry snížil na 1:2, pak si ale slovo vzali úspěšní střelci z první půle a Keane s Huddlestonem se oba trefili podruhé. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě Defoe. Spurs si tak do tabulky Premier League připsali další tři body a znovu se přiblížili horní polovině tabulky.

Třetí "londýnský" zápas. který začínal od dvou hodin středoevropského času, skončil podobně jako ten na Stamford Bridge nerozhodně. Domácí West Ham sice poslal do vedení ve 42. minutě Solano, ve druhém poločase ale vyrovnal na konečných 1:1 Kitson. Hosté tak nakonec nemuseli litovat vyloučení Gunnarssona, kvůli kterému hráli přes hodinu v oslabení.

Liverpool zvítězil až gólem v závěru

Až v samotném závěru vybojovali hráči Liverpoolu vítězství na hřišti posledního Derby. Do vedení je sice poslal už ve 12. minutě kanonýr Torres, domácí ale ve druhém poločase vyrovnali zásluhou McEvelyho. Tři body hostům tak musel až v nastavení vystřelit kapitán Gerrard.

To fotbalisté Manchesteru United nenechali nikoho na pochybách a o svém vítězství v Sunderlandu rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Rooney, Saha a parádně z trestného kopu Cristiano Ronaldo. Definitivní podobu výsledku dal ještě těsně před koncem z penalty Saha, který upravil na 0:4 z pohledu domácích.

Výsledky - 19. kolo:

Chelsea - Aston Villa 4:4 (45. z pen. a 50. Ševčenko, 66. Alex, 88. Ballack - 14. a 44. Maloney, 72. Laursen, 90.+2 Barry z pen.)
Tottenham - Fulham 5:1 (27. a 62. Keane, 45. a 71. Huddlestone, 90. Defoe - 60. Dempsey)
West Ham United - Reading 1:1 (42. Solano - 60. Kitson)
Birmingham - Middlesbrough 3:0 (22. Downing vlastní, 45. Forssell, 90. z pen McSheffrey)
Derby - Liverpool 1:2 (67. McEveley - 12. Torres, 90. Gerrard)
Everton - Bolton 2:0 (51. Neville, 70. Cahill)
Sunderland - Manchester United 0:4 (20. Rooney, 30. a 86. z pen Saha, 45. C. Ronaldo)
Wigan - Newcastle 1:0 (65. Taylor)
Portsmouth - Arsenal 0:0

[ 26. 12. 2007 - eFotbal.cz | Foto: goal.com ]