Agbonlahor rozhodl o výhře Aston Villy, Chelsea doma remizovala

[b]Aktualizováno.[/b] Souboj Birminghamu s Aston Villou nabídl první zápas nedělního programu Premier League. Ve třináctém kole anglické nejvyšší soutěže se Birmingham snažil o bodový zisk, který by mu pomohl dostat se do bezpečné vzdálenosti od sestupových míst. Hosté však dokázali využít svou převahu a Birmingham porazili 2:1.

Utkání začalo velkým tlakem domácího Birminghamu. Hodně byl od začátku vidět především domácí Jerome, který se hned v prvních minutách několikrát probíjel do velkého vápna Aston Villy. Na druhé straně naopak zahrozil v deváté minutě Carew, ale jeho střelu obrana vytěsnila na roh. Hned z rozehrávky se dostal míč před domácí branku a Ridgewell si ho nešťastně tečoval do vlastní sítě. V desáté minutě se tak dostali hosté do vedení, aniž by předtím přímo ohrozili brankáře. V sedmácté minutě to byl opět Carew, který málem poslal Villu do dvoubrankového vedení. Jeho obrovskou šanci však skvělým zákrokem zmařil brankář Taylor.

Inkasovaná branka domácí viditelně zaskočila a postupně se do tlaku dostávali stále více hosté. Až ve 28. minutě se dostal ke střele domácí Kapo, ale jeho rána šla mimo. O pět minut později způsobil vzrušení v ochozech hřáč Birminghamu De Ridder, který se skácel v pokutovém území. Místo penalty se však dočkal jen žluté karty za simulování. Ke konci prvního poločasu se střídaly šance na obou stranách. Žádný hráč však nedokázal dostat míč do sítě a týmy šly do kabin za stavu 0:1.

Do druhého poločasu domácí vystřídali a Forssel, který nahradil Palaciose, přišel podpořit ofenzívu Birminghamu. Přesto to byla Aston Villa, kdo byl na začátku druhé půle aktivnější. Youngův centr proplachtil nebezpečně blízko okolo levé tyče domácí branky. O chvíli později se dostal do šestnáctky hostující Agbonlahor, ale nedokázal gólově zakončit.

Čerstvý muž na hřišti Forssel poprvé zahrozil po patnácti minutách druhého poločasu, ale odvážný průnik nedokázal nijak zúročit. O chvilku později však už byl úspěšný, když po nahrávce De Riddera poslal hlavou míč do sítě Aston Villy. Po vyrovnávacím gólu si domácí začali vytvářet více šancí a hra se přelévala ze strany na stranu. Birminghamský Jerome trefil jen brankáře a na druhé straně spálil obrovskou příležitost Reo-Coker. Pět minut před koncem mohli jít domácí do vedení, ale Ridgewell nevyužil obrovskou šanci, když jeho hlavičku vykopl z brankové čáry hostující Agbonlahor.

V 87. minutě ale zmrazil domácí ochozy vedoucím gólem právě Agbonlahor. Toho nedokázal uhlídat smolař zápasu Ridgewell, který měl podíl na obou inkasovaných brankách. Birmingham už v závěru nedokázal odpovědět a Villa si tak odváží tři body.

Chelsea bez Čecha přišla v poslední minutě o výhru

Fotbalistům Chelsea bez zraněného gólmana Petra Čecha těsně unikla v anglické lize pátá výhra za sebou. V dnešním zápase s Evertonem přišli o vítězství v poslední minutě, kdy Itala Carla Cudiciniho překonal střelou nůžkami Australan Tim Cahill a pokazil mu čisté konto při premiérovém startu v tomto ročníku Premier League. Domácí vedli od 70. minuty díky Didieru Drogbovi.

Cristiano Ronaldo posunul United do čela tabulky

Vítězství 2:0 nad Blackburnem posunulo Manchester United do čela tabulky Premier League. Tři body zajistil svému celku Cristiano Ronaldo, který se trefil dvakrát během dvou minut v prvním poločase. Blíže k otevření skóre měli přitom Rovers, ale Christopher Samba trefil jenom tyč. O osudu utkání tak rozhodl Cristiano Ronaldo, jenž se v 34. minutě nejprve prosadil hlavou a o minutu později přidal druhou trefu. Blackburn se už na odpověď nezmohl i kvůli tomu, že se od 53. minuty musel obejít bez vyloučeného Davida Dunna.

Záložník Jermaine Jenas pomohl dvěma brankami Tottenhamu Hotspur k drtivému vítězství 4:0 nad Wiganem, kterému nepomohl ani nový prozatímní trenér Frank Barlow. Jenas otevřel skóre po zkušené přihrávce od Robbieho Keana a přes statickou obranu soupeře posléze přidal i druhou branku. Další ránu zasadil Wiganu z 20 metrů Aaron Lennon a zkázu pro něj dokonal střídající Darren Bent. Pro Latics mohlo utkání dopadnout i hůře, protože za celý zápas vyslali na soupeřovu branku jen dvě střely.

Trenér Gary Megson se ani v pátém zápase na lavičce Boltonu nedočkal vítězství, když jeho celek remizoval s Middlesbrough 0:0. Nejslibnější šance měli na svých kopačkách Gary Speed a Kevin Davies, ale stejně jako pokus Jeremieho Aliadiereho mezi tyčemi neskončily.

Výsledky - 13. kolo:

Birmingham - Aston Villa 1:2 (62. Forssell - 10. vlastní Ridgewell, 87. Agbonlahor),
Chelsea - Everton 1:1 (70. Drogba - 90. Cahill).
Manchester United - Blackburn 2:0 (34. a 35. Cristiano Ronaldo)
Bolton - Middlesbrough 0:0
Portsmouth - Manchester City 0:0
Tottenham - Wigan 4:0 (13. a 26. Jenas, 34. Lennon, 72. Bent)

Poslední aktualizace 19:30.

[ 11.11.2007 - eFotbal.cz | Foto: bbc.co.uk ]