Souhrn 12. kola Premier League

Ve šlágru 12. kola Premier League remizoval Arsenal s Manchesterem United 2:2, přičemž cenný bod získal až v nastaveném času druhé půle. V dalších zápasech nestačil Newcastle doma na Portsmouth a prohrál 1:4, Tottenham remizoval v Middlesbrough, Chelsea vyhrála na půdě Wiganu, Everton dal dvě branky v nastaveném čase a porazil Birmingham 3:1. Fulham přehrál Reading a Aston Villa Derby.

Arsenal remizoval ve šlágru kola s United

Série neporazitelnosti londýnského Arsenalu pokračuje i po sobotním utkání s Manchesterem United. Arsenal byl první porážce po pětadvaceti zápasech velmi blízko, ale obránce Gallas v druhé minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2. Arsenal tak udržel neporazitelnost i první místo v ligové tabulce, kde má stejně bodů jako Manchester, navíc má k dobru dohrávku 2. kola v Newcastlu.

Výsledek:

Arsenal - Manchester United 2:2 (0:1)
Branky: 48. Fabregas, 90.+2 Gallas - 45.+1 Rooney, 82. Ronaldo, ŽK: Fabregas - Evra, Hargreaves; Diváci: 60 161.

Arsenal: Almunia - Sagna, Toure, Gallas, Clichy - Eboue (74. Walcott), Fabregas, Flamini, Rosický (80. Eduardo), Hleb (80. Silva) - Adebayor
Man Utd: Van der Sar - Brown (71. O'Shea), Ferdinand, Vidič, Evra - Ronaldo, Anderson (76. Carrick), Hargreaves, Giggs - Tevez (76. Saha), Rooney

Chelsea vyhrála ve Wiganu

Hráči Chelsea pokračují ve vítězném tažení, včetně pohárových zápasů vyhráli už sedmé utkání za sebou. Tentokrát zvítězili 2:0 na hřišti Wiganu. Úvodní branku vstřelil Lampard, který tak oslavil svůj 500. zápas kariéry, pojistku pak přidal obránce Belletti. Zásluhu na plném bodovém zisku měl také český brankář Petr Čech, který v pátém utkání za sebou neinkasoval a míč ze sítě nemusel lovit už 450 minut.

Výsledek:

Wigan - Chelsea 0:2 (0:2)
Branky: 11. Lampard, 18. Belletti; ŽK: Bramble, Landzaat - Drogba; Diváci: 19 011.

Wigan: Kirkland - Melchiot, Granqvist, Bramble, Kilbane - Valencia, Brown (85. Skoko), Scharner, Landzaat (82. Sibierski) - Koumas, Bent
Chelsea: Čech - Belletti, Alex, Carvalho, Bridge - Obi Mikel, Essien (76. Sidwell), Lampard, Wright-Phillips - Drogba (75. Kalou), Malouda

Tottenham remizoval v Middlesbrough

Ani pod novým trenérem, Španělem Ramosem, se nepodařilo Tottenhamu Hotspur získat tři body. Spurs sice vedli na hřišti Middlesbrough po brance Benta, ale za domácí vyrovnal Young a utkání tak skončilo dělbou bodů.

Výsledek:

Middlesbrough - Tottenham 1:1 (0:1)
Branky: 52. L. Young - 35. D. Bent; ŽK: W. Lee; Diváci: 25 625.

Middlesbrough: Schwarzer - Young, Wheater, Riggott, Taylor - O'Neill, Cattermole, Rochemback (77. Boateng), Downing - Aliadiere (78. W.Lee), Sanli (72. Hutchinson)
Tottenham: Robinson - Chimbonda, Kaboul, Dawson, Lee - Lennon, Jenas, Boateng (63. Zokora), Malbranque - Bent (58. Berbatov), Defoe (58. Keane)

Newcastle vyhořel s Portsmouthem

Newcastle prožil katastrofální start do zápasu s Portsmouthem, když v 11. minutě prohrával už 0:3. Hosté navíc všechny tři branky vstřelili během čtyř minut. Na to zareagoval trenér Allardyce, který již po čtvrthodině hry poslal na trávník českého obránce Davida Rozehnala, jenž nahradil chybujícího Cacapu.

Ani s Rozehnalem v sestavě však domácí celek hru nezlepšil a znovu inkasoval, když se prosadil Kranjčar. Newcastle, jehož jediná branka padla po vlastním gólu Campbella, tak prohrál 1:4.

Výsledek:

Newcastle - Portsmouth 1:4 (1:3)
Branky: 15. Campbell vl. - 8. Pamarot, 9. Mwaruwari, 11. Utaka, 71. Kranjčar; ŽK: Butt, Smith - Distin, Davis; Diváci: 51 490.

Newcastle: Harper - Taylor, Faye, Cacapa (18. Rozehnal), Jose Enrique (57 Martins) - N'Zogbia, Butt, Barton, Milner (69. Emre) - Smith, Owen
Portsmouth: James - Pamarot, Distin, Campbell, Johnson - Davis, Muntari (87. Pedro Mendes), Diop, Utaka - Kranjcar, Mwaruwari (76. Kanu)

Aston Villa neměla potíže s Derby

Aston Villa si na domácím hřišti bez problémů poradila s posledním Derby County, a vyhrála 2:0. Na závěrečných třináct minut nastoupil i Patrik Berger.

Výsledek:

Aston Villa - Derby 2:0 (0:0)
Branky: 7. Laursen, 61. A. Young; ŽK: Griffin, Moore, Howard; Diváci: 47 938.

Aston Villa: Carson - Mellberg, Knight (88. Davies), Bouma, Laursen - Young (69. Maloney), Petrov, Reo-Coker, Barry - Moore (77. Berger), Agbonlahor
Derby: Bywater - Griffin, Moore, Davis (46. Teale), McEveley - Fagan (66. Earnshaw), Oakley, Leacock, Pearson - Barnes, Howard

Everton vstřelil dva góly v devadesáté minutě

Nezvyklý závěr zápasu viděli diváci v Goodison Parku. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, rozdodli domácí dvěma góly v nastaveném čase.

Výsledek:

Everton - Birmingham 3:1 (1:0)
Branky: 10. Yakubu, 90.+3 Carsley, 90.+4 Vaughan - 80. Kapo; ŽK: Kelly; Diváci: 35 155.

Everton: Howard - Neville, Yobo, Stubbs (22. Jagielka), Lescott - Arteta, Carsley, Osman (80. Vaughan), Pienaar (85. Gravesen) - Cahill, Yakubu
Birmingham: Taylor - Kelly, Schmitz, Djourou, Ridgewell - De Ridder (79. Forssell), Muamba, Nafti (71. McSheffrey), Larsson (52. O'Connor) - Kapo, Jerome

Fulham porazil Reading

Jednoznačným vítězstvím domácích na Craven Cottage skončil zápas mezi Fulhamem a Readingem. Domácí sice dohrávali zápas v deseti, ovšem až v závěru zápasu, což nemohlo jejich tříbodový zist nijak ohrozit.

Výsledek:

Fulham - Reading 3:1 (1:0)
Branky: 18. Davies, 72. Dempsey, 90.+1 Healy - 59. Doyle; ŽK: Stefanovič, Omozusi, Healy; ČK: Omozusi; Diváci: 22 086.

Fulham: Niemi - Stefanovic, Omozusi, Ashton, Hughes - Davies, Murphy, Davis, Bouazza (60. Kuqi) - Dempsey, Kamara (67. Healy)
Reading: Hahnemann - Murty (87. Long), Duberry, Sonko, Shorey - Gunnarsson, Harper, Hunt, Lita (76. Convey) - Kitson, Doyle

West Ham remizoval s Boltonem

Brankou Kevina Nolana v poslední minutě zachránili fotbalisté Boltonu jednobodový zisk na půdě West Hamu. Domácí sice poslal do vedení, nakonec to ale na vítězství nestačilo.

Výsledek:

West Ham - Bolton 1:1 (1:0)
Branky: 19. McCartney - 90. Nolan; ŽK: Bowyer, Pantsil - Hunt; Diváci: 33 867.

West Ham: Green - Neill, Gabbidonm, Upson, McCartney - Boa Morte, Solano, Mullins (50. Spector), Bowyer (85. Pantsil) - Etherington, Cole (72. Camara)
Bolton: Jaaskelainen - Hunt (81. McCann), O'Brien, Meite (46. Michalík), Gardner - Diouf, Guthrie, Nolan, Campo - Speed (78. Samuel), Davies

Manchester City doma opět vyhrál

Vítěznou sérii Manchesteru City na domácím hřišti nepřerušil ani Sunderland, který v dohrávce anglické ligy prohrál 0:1. Svěřencům Svena-Görana Erikssona, kteří v předchozím kole utrpěli na stadionu Chelsea šestibrankový debakl, zajistil těsnou výhru v 67. minutě irský útočník Ireland svým prvním gólem v sezoně. Manchester City doma vyhrál i posedmé a v tabulce je třetí o dva body za Arsenalem a Manchesterem United.

Manchester City - Sunderland 1:0 (0:0)
Branka 67. Ireland. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Nosworthy (Sund.). Diváci: 40 038.

Manchester City: Hart - Jihai, Dunne, Čorluka, Garrido - Ireland, Hamann, Johnson (45. Vassell), Petrov - Mpenza (57. Bianchi), Elano (82. Ball)
Sunderland: Gordon - Nosworthy, Higginbotham, Collins, Harte - Stokes (58. Chopra), Miller, Etuhu, Leadbitter - Murphy (58. Wallace), Jones

[ 3. 11. 2007 - eFotbal.cz l Foto: goal.com ]