Manchester United porazil Middlesbrough, Chelsea převálcovala City

[b]Aktualizováno.[/b] V programu 11. kola Premier League se vedlo favoritům. Manchester United porazil na Old Trafford Middlesbrough a Chelsea smetla na Stamford Bridge dosavadní překvapení Premier League - tým Manchesteru City. V dalších zápasech padly i vlastní branka či červená karta.

Už ve třetí minutě si pohrál s obranou hostů Nani, z pětadvaceti metrů se rozhodl pro technickou střelu a tu zastavila až síť v brance. Ovšem po dalším třech minutách se skóre měnilo znovu - Sanli nacentroval a zcela nekrytý Aliadiere vrátil Middlesbrough zpět do hry. Ten samý hráč hlavičkoval i o chvíli později, jeho pokus však šel těsně mimo branku Van der Sara.

Třetí branky se diváci na Old Trafford dočkali ve 33. minutě, kdy hráči Middlesbrough zaváhali při rozehrávce a Wayne Rooney měl snadnou pozici uklidit míč do branky.

Druhý poločas začali opět lépe domácí - v 55. minutě předvedli perfektní akci Tévez a Rooney, narazili si míč a po efektní patičce Rooneyho se v pokutovém území ocitnul sám Tévez, který chladnokrevně zakončil. Schwarzer byl absolutně bez šance.

Hosté byli ve druhém poločase jako opaření a svou pasivitou dovolili domácím dlouho kontrolovat vývoj utkání. Domácí byli mnohem nebezpečnější a další branku přidali v 85. minutě, kdy svou druhou branku dal Argentinec Carlos Tévez. V závěru měl ještě příležitost Nani, ovšem pátý gól domácích nakonec nepřidal.

Čech oslavil jubileum v anglické lize výhrou 6:0

Brankář Petr Čech oslavil svůj stý zápas v anglické fotbalové lize jasnou výhrou Chelsea 6:0 nad Manchesterem City. Český reprezentant vychytal již čtvrtou nulu za sebou. Chelsea, která se po změně trenérů opět dostala do formy, vyhrála včetně Ligy mistrů páté utkání po sobě a v tabulce se posunula na čtvrté místo.

Zápas s Manchesterem City měl být podle papírových předpokladů vyrovnaný, ovšem Chelsea od začátku ukazovala, že půjde o jednoznačnou záležitost. Činil se především tvůrce hry Lampard, který byl u prvních tří branek. Nejprve vysunul Essiena, který střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre, a následně vnějším nártem skvěle uvolnil Drogbu. Ten potvrdil pověst kanonýra a mezi nohama brankáře poslal míč podruhé do sítě. Útočník z Pobřeží slonoviny vstřelil i třetí gól, když dorazil Lampardovu střelu.

Manchester City, který byl před zápasem na třetím místě tabulky, zápas nezvládl a inkasoval další tři branky z kopaček Colea, Kaloua a Ševčenka. Trenéru Erikssonovi se tak nevyplatil tah z poloviny týdne, kdy na měsíční hostování poslal do Cardiffu mladého brankáře Kaspera Schmeichela, který patřil k oporám týmu. Jeho náhradník Hart třikrát inkasoval střelou mezi nohy.

Čech se ve svém jubilejním zápase příliš práce neměl. Své umění musel předvést pouze na začátku utkání, kdy už po třech minutách hry musel na poslední chvíli vyškrábnout centr stáčející se do branky. Za stavu 1:0 pak robinsonádou vyrazil přesně zahraný přímý kop Petrova.

Newcastle prohrál v Readingu

Fotbalisté Newcastlu nezvládli zápas na hřišti Readingu, kde prohráli 1:2. Rozhodující branku vstřelil šest minut před koncem irský reprezentant Long. Český obránce David Rozehnal do hry v dresu Newcastlu nezasáhl.

Penalta Benjaniho Mwaruwariho, kterou v páté minutě nastaveného času zlikvidoval brankář West Hamu Robert Green, rozhodla o dělbě bodů mezi Portsmouthem a hostujícími Hammers. Kluby spolu remizovaly 0:0 a Pompey tak promarnili šanci proniknout mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Výsledky:

Manchester United - Middlesbrough 4:1 (55. a 85. Tévez, 3. Nani, 33. Rooney - 6. Aliadiere)
Chelsea - Manchester City 6:0 (31. a 56. Drogba, 16. Essien, 60. J. Cole, 75. Kalou, 90. Shevchenko)
Reading - Newcastle 2:1 (53. Kitson, 84. Long - 76. Duberry vlastní)
Birmingham - Wigan 3:2 (26. a 81. Kapo, 67. Ridgewell - 23. a 59. Bent)
Sunderland - Fulham 1:1 (86. Jones - 32. Davies)
Portsmouth - West Ham 0:0

[ 27. 10. 2007 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: goal.com ]