Newcastle zdolal v dohrávce Tottenham

V dohrávce desátého kola anglické Premier League přivítal Newcastle United "Kohouty" z Tottenhamu, kterým se zatím příliš nedaří a potvrdilo se to i tentokrát. Navíc jim nepomohl ani český brankář Radek Černý. Newcastle zvítězil 3:1, když první branku vsítil těsně před koncem prvního poločasu Martins a hned po změně stran zvýšil Cacapa. Pak sice vykřesal pro hosty naději Keane, ale domácí Milner potvrdil necelých dvacet minut před koncem tři body pro "Straky".

V brance hostů nastoupil místo zraněného Robinsona český gólman Radek Černý a měl tak možnost při nejistých výkonech svého kolegy předvést své kvality.

První závar se zrodil až v šesté minutě, kdy se Tottenham dostal do vápna domácího celku, ovšem nedokázal zakončit. Z následného rohu hosté také nic nevytěžili.

Gólovku ale měl o chvíli později domácí Faye, který po rohu hlavičkoval zblízka těsně před rukavicemi Černého do tyče.

Brzy musel ze hřiště hostující obránce Bale, který se zranil a Martin Jol musel do hry poslat Tainia.

Ve 27. minutě vyrazil velkou šanci Owena Černý. Šance Robbieho Keana vzápětí zůstala na druhé straně také nevyužita.

Střela domácího Emreho po půlhodině hry putovala jen těsně vedle tyče českého gólmana. Geremi pak z přímého volného kopu minul za pomoci teče hostujícího hráče branku a Newcastle tak měl ke gólu blízko.

V závěru prvního dějství měl slibnou šanci i Martins, ale Černý zakročil a následnou dorážku pomohla českému brankáři zlikvidovat obrana.

Ovšem těsně před přestávkou se Martins přeci jen prosadil a Černého prostřelil. Tottenham tak inkasoval smolný gól do šatny.

Po změně stran udeřily "Straky" brzy znovu. Na roh na přední tyč si naběhl Cacapa a zblízka zvýšil.

V 57. minutě ale vykřesal naději pro hosty Robbie Keane, který dorazil hlavičku Benta odraženou od tyče. O chvíli později poslal Joll na hřiště třetího útočníka Berbatova, který měl přispět k dotažení jednogólové ztráty.

Dvacet minut před koncem mohl srovnat Bent, jenže nepodařilo se mu přelstít Givena. Premiéru v dresu domácích si pak odbyl Joey Barton, který vyběhl do zápasu anglické ligy poprvé.

V 73. minutě ale přistřihnul naděje Tottenham Milner, který se krásně trefil z vápna křížnou střelou k tyči a Černý se natahoval marně.

Na závěrečnou čtvrthodinu přišel na hřiště v dresu domácích také český obránce David Rozehnal, který nahradil Owena, aby vyztužil obranné řady Newcastlu.

Do konce už se ale nic dramatického nestalo, a tak Tottenham znovu nedokázal vyhrát a jeho pozice zůstává velmi kritická.