Překvapivá sestava. Anglie zažívá něco, co naposledy před třiceti lety

Anglie rozehrála první ze dvou přátelských utkání před mistrovstvím Evropy v Německu. V Newcastlu kouč Gareth Southgate zaexperimentoval a provedl něco, co bylo k vidění naposledy v listopadu roku 1994. 

Překvapivá sestava. Anglie zažívá něco, co naposledy před třiceti lety

Anglie v Newcastlu hostí Bosnu a Hercegovinu, za čtyři dny se poté ve Wembley setká s Islandem. Kouč Gareth Southgate zatím neoznámil finální nominaci a pro dnešní duel tak mírně zaexperimentoval.

Oproti poslednímu duelu proti Belgii udělal hned sedm změn. Do základní sestavy poslal Marca Guehiho, Kierana Trippiera, Conora Gallaghera, Trenta Alexandera-Arnolda, Colea Palmera, Eberechiho Ezeho a Ollieho Watkinse.

V důsledku pozměněné sestavy se objevila poměrně překvapivá statistika. Poprvé od listopadu roku 1994, kdy Anglie nastoupila ve Wembley proti Nigérii, není v základní sestavě Three Lions jediný hráč z Manchesteru City, Manchesteru United, Arsenalu nebo Tottenhamu.

"Někteří hráči potřebují minuty. Měli totiž několik týdnů bez zápasu, takže se musí rozehrát," říkal krátce před přípravným zápasem Gareth Southgate.

Jen na lavičce tak zůstali hvězdní Harry Kane a Declan Rice, mimo sestavu poté třeba Phil Foden. Jisté ale je také to, že za čtyři dny proti Islandu bude vypadat sestava opět o poznání jinak.