Češky doma podlehly Belgii a v kvalifikaci o Euro zůstávají bez bodu

České fotbalistky ve třetím utkání kvalifikace mistrovství Evropy prohrály 1:2 s Belgií. Jediný gól domácích v pražském Edenu vstřelila v závěru z penalty Kamila Dubcová. Tým trenéra Karla Rady zůstává ve druhé skupině poslední bez bodového zisku. Ženská reprezentace dosud na žádném vrcholném turnaji nestartovala.

Předešlé dva zápasy se silnými týmy Dánska a Španělska sice Češky odehrály se ctí, přesto v obou duelech prohrály. V Edenu je čekal papírově přijatelnější soupeř, který v úvodních zápasech také nebodoval. Belgičanky udeřily dvěma slepenými góly ve 12. a 14. minutě, což byla klíčová pasáž utkání.

Druhý poločas se domácím vydařil lépe, oživení přinesly střídající hráčky. Dědinová trefila břevno, po faulu na Růžičkovou proměnila penaltu Dubcová z AC Milán. Češky v nastavení vyvinuly velký tlak, vyrovnání se však nedočkaly, přestože na rohové kopy zvítězily 12:0.

Se Slavií slaví double, teď se Svitková těší do Edenu s reprezentací a sní o Euru. Jak to bude dál v Chelsea?

Odveta v Belgii se hraje v úterý. Na turnaj, který uspořádá příští rok Švýcarsko, projdou přímo první dva celky ze všech čtyř skupin elitní úrovně A. Týmy na třetích a čtvrtých místech mají jistotu baráže.

Kvalifikace mistrovství Evropy:
Skupina A2:
Česko - Belgie 1:2 (0:2)
Branky:
86. Dubcová z pen. - 12. Wullaertová, 14. De Caignyová. Rozhodčí: Gasperottiová (It.). Diváci: 5892.
Česko: Votíková - Šlajsová, Bertholdová, Dědinová, Bartoňová (57. Pěčková) - Krejčiříková (57. Svitková), Dubcová, Cahynová (80. Kotrčová), Khýrová (74. Černá) - Szewieczková (75. K. Růžičková), Stašková. Trenér: K. Rada.

Dánsko - Španělsko 0:2 (0:2).