Náplast na ztracený titul. Slavia je díky Atalantě blízko třetímu předkolu Ligy mistrů i jistotě podzimu v pohárech

Atalanta Bergamo vyhrála v předposledním kole italské fotbalové ligy v Lecce 2:0 a definitivně si po dvou letech znovu zajistila účast v Lize mistrů. Připsala si pátou výhru v řadě, šestému AS Řím odskočila na šest bodů a má s ním lepší vzájemnou bilanci. Zároveň zvýšila naděje pražské Slavie na posun do 3. předkola elitní soutěže.

Před středečním startem Bergama ve finále Evropské ligy proti Leverkusenu je už jisté, že jeho vítěz si zajistí účast v Lize mistrů i z domácí soutěže. Slavia by podle aktuálního nasazení měla začít ve 2. předkole nemistrovské části Ligy mistrů. Pokud však Atalanta obsadí v konečné tabulce Serie A nejhůře čtvrté místo, posune se Slavia do 3. předkola elitní soutěže. Z týmů, které se kvalifikovaly do druhého předkola, má nejlepší koeficient. Pátá Atalanta dva zápasy před koncem ztrácí v italské lize shodně bod na třetí Boloňu i čtvrtý Juventus.

Trenér Atalanty Gasperini kvůli trestu za žluté karty sledoval zápas jen z tribuny a ve druhém poločase viděl góly svého týmu, o které se postarali De Ketelaere a Scamacca. Belgičan se v lize v této sezoně trefil podesáté, italský útočník má ještě o jeden zápis více.

FC Turín vyhrál nad AC Milán 3:1, oplatil mu loňskou porážku ze San Sira a udržel si naději na účast v Konferenční lize, kterou zajišťuje osmé místo v tabulce. Kolumbijský útočník Zapata vstřelil už třináctý ligový gól v této sezoně, další branky přidali Srb Ilič a Švýcar Rodriguez, který se trefil z dálky už po dvaceti sekundách druhého poločasu. Alžířan Binnásir z penalty jen zmírnil porážku druhého týmu Serie A.

SLAVIA JE VELKÝ KLUB, DRUHÉ MÍSTO JE NEÚSPĚCH, PŘIZNAL TRPIŠOVSKÝ. SEŠÍVANÝM CHYBĚLY BODY ZE ZÁPASŮ PROTI KONKURENTŮM