Messi poprvé v sezoně nezabodoval a už není nejlepším střelcem Miami. To předvedlo senzační otočku

Lionel Messi poprvé v sezoně zámořské ligy MLS neskóroval ani si nepřipsal asistenci, vítězná série Miami se přesto nezastavila. Inter přitom v Montrealu prohrával 0:2, nakonec ale slavil pátou výhru za sebou (3:2), jeho neporazitelnost trvá sedm zápasů a dál vévodí celé soutěži.

Messi v předchozích osmi odehraných zápasech v sezoně MLS zaznamenal 10 gólů a 12 asistencí, tentokrát při premiérovém startu v Kanadě žádný zápis nepřidal. V zápase přitom hýřil aktivitou, ale jeho tým od 32. minuty prohrával a utkání se paradoxně začalo lámat ve chvíli, kdy Messi na hřišti nebyl.

V závěru prvního poločasu nejprve strávil několik minut na trávníku v péči lékařů, kteří se starali o jeho koleno, za které se hvězdný Argentinec s bolestivou grimasou držel po faulu soupeře. Když pak Messi čekal za postranní čarou na návrat na hřiště, minutu před přestávkou jej zastoupil paraguayský útočník Marias Rojas a dalekonosnou střelou z přímého kopu do šibenice snížil. A chvíli po znovuzapojení argentinské hvězdy do dění Luis Suárez v nastavení vyrovnal. Uruguayský útočník dal za poslední tři zápasy pět gólů, jedenáctou trefou v sezoně se od Messiho odpoutal v čele týmové tabulky střelců a dělí se o vedení i v celé soutěži.

Po změně stran rozhodl těsně před uplynutím hodiny hry o vítězství Miami devatenáctiletý Benjamin Cremaschi. Inter oplatil Montrealu březnovou domácí porážku (2:3), jednu z pouhých dvou v dosavadní sezoně MLS.

"Myslím, že soupeř odehrál velmi dobrý poločas. Prohrávali jsme o dva góly, bylo to těžké, ale trefa Rojase před půlí nás nastartovala. Ještě jsme stihli i vyrovnat a pak už jsme se vrátili zpátky k naší hře, díky které jsme úspěšní," lebedil si hlavní trenér Miami Gerardo ‚Tata‘ Martino.