Krejčí má před sebou ve Spartě posledních pár měsíců: Slib, který jsem klubu dal, jsem splnil, mám čisté svědomí

Jediným sportovcem, jenž se v letošním roce objevil v žebříčku Forbesu "30 pod 30", je sparťanský kapitán Ladislav Krejčí, jehož má majitel letenského "S" Daniel Křetínský ze všech hráčů prvního týmu nejraději.

Krejčí má před sebou ve Spartě posledních pár měsíců: Slib, který jsem klubu dal, jsem splnil, mám čisté svědomí
Sparťan Preciado do Turecka? Galatasaray začal jednat hned po zápase na Letné, hráč si dal jednu podmínku

Během necelých pěti let v metropoli dosáhl exbrněnský LK37 na dvě důležité trofeje a do srdcí náročného sparťanského publika se zapsal zejména tím, že by se za svého chlebodárce rozkrájel.

"Dnes už o sobě mohu říct, že já i moje rodina jsme plnohodnotní sparťani," přednesl na stránkách zmíněného magazínu český reprezentant se sedmi mezinárodními starty, jenž by neměl chybět na letošním Euru.

v epet ARENĚ však před sebou může mít už jen tři měsíce a realizační tým v čele s uznávaným dánským odborníkem Brianem Priskem už aby začal na hráčském trhu pátrat po relevantní náhradě.

Byť má totiž s nynějším zaměstnavatelem kontrakt až do 30. června 2025, bylo by velké překvapení, kdyby ho dodržel. Tak silné se zdá být volání ze zahraničí.

Už dva roky zpět v rámci projektu "Můj první gól" ostatně říkal, že je jeho snem "hrát nejvyšší soutěže za ty nejlepší kluby" a protože na konci dubna oslaví pětadvacáté narozeniny, zdá se být nejvyšší čas na další profesní krok.

Tím spíš, že v rudém trikotu v této sezoně uzavře již pět let. Za tu dobu nastoupil za Spartu v 99 ligových soubojích (kulatého jubilea by se měl dočkat za pár dní v Plzni), jedenácti utkáních MOL Cupu a třiadvaceti duelech evropských zápasech, s tím, že v příštích dnech povede své mužstvo v osmifinále Evropské ligy proti Liverpoolu.

LK37 vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 7
Zápasy: 123
Góly: 32
Asistence: 7

V úvahu může připadat právě Premier League, případně LaLiga, čili soutěže, kterým se na Starém kontinentu dostává velké pozornosti. "Napíše se toho hodně. Zas lepší, než kdyby se říkalo, že mě nikdo nechce," komentoval defenzivní univerzál, který se v tomto ligovém ročníku podílel již na osmi trefách svého týmu a namočen do gólu je tak průměrně každý druhý zápas.

Letošní změna se zdá být nevyhnutelná a obhájce primátu tak zřejmě ztratí po Dávidu Hanckovi a Adamu Hložkovi další důležitou tvář posledních let. "Odchodu se nebráním. Já už jsem si ten sen a slib, který jsem klubu dal, splnil, v tom mám čisté svědomí," avizoval.

Jako člověk i jako sportovec by nechtěl stagnovat a stát na jednom místě. Tím spíš, když FORTUNA:LIGU již zřejmě přerostl. Otázka ohledně přesunu do zahraničí tak nestojí na tom, zda se tak stane, ale kdy se se tak stane.

"Mým cílem je porovnávat se s těmi nejlepšími na světě, hrát v zahraničním klubu, zjišťovat, kam až mohu posouvat své limity," dodal hráč, jehož úspěšnost v obranných soubojích přesahuje 70 procent.

Ideální scénář už má v hlavě. Loučit se se sedmou městskou částí metropole jako dvojnásobný mistr země a klubová legenda, jež bude mít na Letné vždy dveře otevřené.

Pokud by opravdu předával kapitánskou pásku po úspěšné obhajobě primátu, nikdo z příznivců by mu nemohl nic vyčítat. Pět let věrných služeb přeci jen není krátká doba. Tím spíš ve fotbale.

Foto: AC Sparta Praha