Boehly pokračuje v utrácení. Překoná Chelsea britský rekord za čtrnáctiletého Mheuku?

Londýnská Chelsea v roce 2022 podepsala teprve čtrnáctiletého Shumaira Mheuku, kterého si pořídila jak jinak než v Brightonu. Tento transfer nicméně stále není zcela uzavřen a Blues by k Rackům mohli poslat rekordní sumu britského fotbalu.

Boehly pokračuje v utrácení. Překoná Chelsea britský rekord za čtrnáctiletého Mheuku?

Todd Boehly utratil za posily už přes 1,1 miliardy eur, úspěch se přesto nedostavil. Nyní se Chelsea vzpamatovává z neúspěšného finále Carabao Cupu proti Liverpoolu a přemýšlí, co dál.

V létě chce posílit především defenzivu a pořídit si také světového útočníka. V posledních dnech se ale hovoří o něčem zcela jiném. V roce 2022 si Blues z Brightonu vzali teprve čtrnáctiletého Shumaira Mheuku, ovšem informace o jeho přestupové částce dlouho nebyly známé.

Dnes ale Football Insider potvrdil, že minimální částkou bude jeden milion liber. A pokud budou splněny nejrůznější podmínky, vzroste částka až na 4,25 milionu liber.

Na tuto sumu zřejmě Brighton dosáhne až za několik let, jelikož Mheuka bude muset za londýnský velkoklub odehrát minimálně 100 zápasů a připsat si také start v anglické reprezentaci.

Pokud by ale k tomu skutečně došlo, překonala by Chelsea další přestupový rekord. Zatím žádný anglický celek totiž za mladíka mladšího patnácti let nezaplatila více než 2 miliony liber. Podle webu Transfermarkt drží v tomto ohledu rekord Liverpool, jenž za Sheyie Oja vyplatil týmu MK Dons právě zmíněné dva miliony.