Rozjetý Liverpool po triumfu v Ligovém poháru postoupil do čtvrtfinále Anglického poháru

Liverpool si tři dny po zisku trofeje v anglickém Ligovém poháru zajistil postup do čtvrtfinále i v Anglickém poháru. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy porazil díky brankám mladíků Southampton 3:0 a jeho dalším soupeřem bude největší rival Manchester United.

Nepřítomnost liverpoolských opor byla znát od prvních minut. Nejistou defenzivu však zachraňoval skvěle chytající Caoimhin Kelleher, jenž dvakrát uspěl proti nebezpečným střelám aktivního Kamaldeena Sulemany. To výběr Kloppa dokázal využít hned první výraznější příležitost. Střele Koumase z hranice vápna dopomohla v cestě do sítě ještě teč jednoho z bránících hráčů. Pro 18letého mladíka to byla vůbec první branka v dresu A-týmů Reds.

Kelleher se zdál být pro fotbalisty Southamptonu nepřekonatelnou překážkou i po změně stran. V 52. minutě na něj Sulemana nedokázal vyzrát ani napotřetí. Další pokus už křídelník z Ghany nedostal, neboť ho na hrací ploše nahradil Adam Armstrong. Byl to ovšem Klopp, kterému taktické manévry vyšly lépe. V 73. minutě dostal střídající Danns přesný pas za obranu a z bezprostřední blízkosti přeloboval hostujícího brankáře. Stal se tak již druhým liverpoolským odchovancem, který v zápase zaznamenal první trefu za A-tým. Jen o 15 minut později se 18letý útočník dostal jako první k odraženému míči a zapsal se na střeleckou listinu podruhé v utkání.

Manchesteru United zajistil postup do čtvrtfinále gól Brazilce Casemira, jehož trefa z 89. minuty rozhodla o výhře 1:0 právě nad Forest.

Zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Wolverhampton - Coventry, Chelsea - Leicester a Manchester City - Newcastle. O semifinále se bude hrát 16. a 17. března.