Zidane, Alonso, Solskjaer. Kdo vystřídá v Bayernu Tuchela? Ještě není prvního dubna, čílí se fanoušci

Zidane, Alonso a také Ole Gunnar Solskjaer. Taková jména padají v souvislosti s angažmá v Bayernu Mnichov, pokud se bavorský gigant rozhodne pro ukončení spolupráce s trenérem Thomasem Tuchelem. Třetí ze zmiňovaných jmen je ale fandům Bayernu trnem v oku, všímá si reakcí britský list The Sun a připomíná, že právě Solskjaer rozhodl před lety o kruté porážce Bayernu ve finále Ligy mistrů. "Ještě není prvního dubna," naráží jeden z fandů na zmíněný fakt a vše bere jako vtip.

Zidane, Alonso, Solskjaer. Kdo vystřídá v Bayernu Tuchela? Ještě není prvního dubna, čílí se fanoušci

Zatím je Tuchel ve funkci, ale v médiích i mezi fanoušky se čile diskutuje, kdo jej na lavičce mnichovského klubu nahradí. Výsledková mizérie nebere konce. Na první Leverkusen ztrácí po porážce v Bochumi Bayern osm bodů a na veřejnost pronikají zprávy o vyhrocené atmosféře v týmu. Tuchel se tak ocitl v Allianz Areně pod obrovským tlakem. A panují obavy, že by se mohl klub rozloučit předčasně i s Ligou mistrů...

Reportér Sky Sport Germany Florian Plettenberg byl první, kdo pustil do světa informaci, že Bayern zvažuje angažování Solskjaera. SunSport ovšem trochu ubírá senzaci na síle, když je přesvědčený, že před koncem sezony není pravděpodobné, že by došlo ke střídání na lavičce německého giganta.

Jenže pokud by výsledkový propad neustával, lze očekávat, že by se bavorští šéfové zbavili bývalého manažera Chelsea a v takovém případě by mohli vsadit na Solskjaera, minimálně jako dočasného kouče. Padají také jména jako Zinédine Zidane a Xabi Alonso, který dělá v Leverkusenu pomalu zázraky.

Výsledková deprese v Bayernu? Padouch vybouchl, potyčce s trenérem zabránil brankář Neuer

Zprávy o Solskjaerovi fanoušky zaskočily. "Ještě není 1. dubna...," komentoval informaci na internetu jeden z nich. "Prosím, toho ne," uvádí The Sun další příspěvek. "Nééé. Musíte si z nás utahovat?" ptal se další z diskutérů. "Fanoušci budou v šoku, když si uvědomí, že je ve skutečnosti špičkový trenér a muž-motivátor. Tohle spojení by bylo skvělé," doplnil další.

Nyní padesátiletý Solskjaer se natrvalo zapsal do historie Manchesteru United, když ve finále Ligy mistrů vstřelil v 93. minutě gól do sítě Bayernu. Kariéru ukončil v roce 2007 a začal trénovat. Nejprve v akademii Red Devils, poté zamířil do svého bývalého klubu Molde a pracoval i pro Cardiff. Nor poté v roce 2018 naskočil jako dočasný kouč v Manchesteru United, kde nahradil Josého Mourinha.

Následně dostal Solskjaer trvalé angažmá na Old Trafford a dovedl United na druhé místo v Premier League v sezoně 2021/22. V listopadu 2022 ovšem i on dostal padáka po prohře 1:4 s Watfordem. Od té doby je bez práce.

Skvělá zpráva pro Leverkusen, další bundesligová senzace na účet Bayernu. Frankfurt bral bod ve Freiburgu

V únoru však do médií řekl, že je připraven vrátit se na lavičku a je otevřený nabídkám. "Musí to být zajímavé angažmá, možná dobrodružné. Ale v klubu, kde mohu být sám sebou," uvedl, za jakých podmínek by souhlasil s angažmá. "Není to nějaká neúcta, ale tři roky jsem vedl Manchester United," pokračoval Solskjaer.

"Chci znovu cítit ten tlak. Když koukám na zápasy, tak mi tohle chybí," přiznal s tím, že mu na stole ležely dvě nabídky ze Saúdské Arábie. Ty ale odmítl. Přiznává, že miluje Anglii a Premier League. "Soutěž mi připadá silnější než dříve. Ale nijak se nevážu na to, že nová práce musí být právě tam. Třeba přijde jiná výzva, poznám novou kulturu, naučím se nový jazyk," přemýšlel nahlas Nor.

Třeba se bývalé hvězdě United opravdu ozve Bayern. Zatím je dál ve funkci trenér Tuchel, ale pro fanoušky by byla tato změna jistě dostatečně pikantní.