Kanonýr Osimhen zachránil Nigérii bod na úvod afrického šampionátu, Egypt vydřel bod až v prodloužení

Nigérie v prvním zápase na mistrovství Afriky překvapivě jen remizovala s Rovníkovou Guineou 1:1. Trojnásobní vítězové turnaje museli dohánět manko poté, co inkasovali v 36. minutě z kopačky útočníka polské Legnice Ibana Salvadora. Už o dvě minuty později vyrovnal neapolský kanonýr Victor Osihmen. Egypt v úvodním duelu skupiny B až v nastavení zachránil remízu s Mosambikem 2:2, když se z penalty prosadil nejlepší střelec anglické ligy Muhammad Salah. V posledním utkání nedělního programu Kapverdy porazily Ghanu 2:1.

Nigerijci nevyužili spoustu šancí a nedokázali znovu překonat skvěle chytajícího gólmana španělského Alavésu Jesuse Owona. Remízou s 88. týmem žebříčku FIFA navázali na nepřesvědčivé výsledky z poslední doby. Shodný výsledek 1:1 uhráli v listopadu v kvalifikačních zápasech mistrovství světa s dalšími outsidery Lesothem a Zimbabwe.

V dalším zápase narazí Nigérie na domácí Pobřeží slonoviny, které v prvním zápase skupiny A zvítězilo 2:0 nad Guineou-Bissau.

Egypťané, kteří jsou se sedmi africkými tituly rekordmany, se ve svém úvodním utkání ve skupině B ujali vedení už ve 2. minutě díky Mustafovi Muhamadovi. Pojišťovací gól však navzdory šancím nepřidali a Mosambik dvěma brankami během tří minut ve druhém poločase skóre otočil.

Outsider byl ve svém třináctém zápase na šampionátu blízko historicky první výhře, ale přišel o ni v závěru po faulu Domingose Macandzy v pokutovém území. Penaltový zákrok potvrdil VAR a v sedmé nastavené minutě hvězdný hráč Liverpoolu Salah srovnal.

V nastavení padl gól také v druhém utkání skupiny B mezi Ghanou a Kapverdami. O překvapivé výhře ostrovního státu 2:1 rozhodl v druhé dodatečné minutě Garry Rodrigues. Trojnásobný šampion Ghana se pokusí napravit porážku v příštím duelu proti Egyptu.