Kulič: Z prohry s Plzní bych drama nedělal. Teď nás čeká Slavia, jeden z nejlepších týmů u nás

Pražská Slavia hostí v neděli na své půdě v Edenu soupeře, proti kterému se jí v lize nesmírně daří. Neprohrála posledních 15 vzájemných zápasů, z toho čtrnáctkrát zvítězila. Pražany může povzbudit i středeční výhra v Hradci Králové v osmifinále domácího poháru (2:0 po prodloužení). Mladoboleslavští nebodovali ve třech z posledních čtyř kol a jsou šestí.

Aktuálně druhý tým tabulky české nejvyšší soutěže se může pochlubit nejlepší obranou s 11 inkasovanými góly. Eden se jeví jako nedobytná pevnost, neboť zde sešívaní padli pouze jednou z posledních 26 ligových duelů. Pražský klub zvládl v týdnu náročné pohárové utkání proti Votrokům, které rozhodlo až prodloužení.

„Jsme strašně rádi, že jsme zvládli pohárový zápas s Hradcem. Pohár je pro nás důležitá soutěž. Je to soutěž o trofej a chceme dojít co nejdále. Věřím, že na vítězství navážeme v neděli doma v lize s Mladou Boleslaví, i když víme, že nás čeká velmi nebezpečný soupeř,“ nechal se slyšet asistent kouče Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl.

Sparťan Kuchta zlomil střelecké prokletí, trefa budí emoce. Za mě ofsajd, říká expert Rajnoch

Mladá Boleslav ve středeční dohrávce podlehla doma Plzni 1:3 a prohrála 3 z posledních 4 kol. Středočeský klub minulý víkend taktéž nehrál, odložen byl domácí duel s Karvinou. Aktuálně šestý tým tabulky by chtěl Slavii potrápit a získat třeba i nějaký ten bod.

„Prohrálo se s Plzní, stalo se, nedělal bych z toho drama. Teď nás čeká Slavia, jeden z nejlepších týmů u nás. Pro nás to bude těžký zápas, musíme se dát do kupy a připravit se,“ zaznělo z úst trenéra Boleslavi Marka Kuliče.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Bořil - Douděra, Oscar, Zafeiris, Dumitrescu - Ševčík - Chytil, Jurečka.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel - Matějovský, Sakala - Kušej, Mareček, Solomon - Hilál.