Krizové řešení na Moldavsko. Coufala nahradí Douděra, na stopera bych poslal Vitíka, říká Jarolím

Šok? To je slabé slovo. Bývalý trenér národního týmu Karel Jarolím nechtěl uvěřit tomu, jaký problém řeší česká reprezentace den před klíčovou bitvou s Moldavskem v boji o postup na Euro 2024. Hráči Vladimír Coufal, Jan Kuchta a Jakub Brabec prohýřili noc na diskotéce, reprezentace v prohlášení uvedla, že trio porušilo interní pravidla a v národním týmu okamžitě končí. „To je neuvěřitelné. To je plivnutí do tváře všem fanouškům, vlastně celému fotbalu,“ kroutil hlavou zkušený kouč.

Krizové řešení na Moldavsko. Coufala nahradí Douděra, na stopera bych poslal Vitíka, říká Jarolím

Když zvedl telefon, možná Jarolím čekal, že se budou řešit věci okolo národního týmu. Jakmile bylo jasné, na jaké téma bude odpovídat, možná trochu zalapal po dechu. „Tak tohle by mě ani ve snu nenapadlo, že si to někdo dovolí, vždyť reprezentaci čeká rozhodující zápas,“ nemohl pochopit chování tria reprezentantů, kteří nastoupili v pátečním kvalifikačním duelu v základní sestavě. „Je to od nich urážka fotbalu.“

 Jak se v současné situaci zachová trenér Jaroslav Šilhavý? Bude narychlo povolávat další hráče? V ofenzivě si nejspíš podle Jarolíma vystačí kouč s hráči, kteří už ve výběru jsou, ale u obrany by posílení uvítal. „Na místě Coufala bych do hry poslal Douděru, to je jeho pozice,“ nabízí recept, jak zalepit nečekanou díru v sestavě.

Šokující novinka! Brabec, Coufal a Kuchta porušili pravidla reprezentace a končí

A pozice stopera? „To je otázka. Ale v téhle situaci bych dodatečně někoho povolal,“ neskrývá Jarolím, který je známý tím, že je disciplína u něj jedním z hlavních kritérií. „Vyžadoval jsem po hráčích morálku, to přece není nic zvláštního. Vám by taky určitě věci v práci netrpěli,“ ohrazuje se a vrací se k tématu, kdo by mohl do sestavy reprezentace naskočit. Uvádí přitom třeba jméno sparťana Martina Vitíka. „Sice nehrál, ale s týmem už byl.“

Zápas s Moldavskem sice nebude jednoduchý, zvláště, když bude ve hře přímý postup na Euro a výhra dá jistotu postupu i soupeři. Přece jenom ale je situace přijatelnější, než kdyby k zápasu na Hanou jelo Španělsko nebo Francie. „Věřím, že i přes tyhle věci, to Češi zvládnou,“ hlásí Jarolím. „Oslabení je to nepříjemné, ale věřím, že by se zbytek týmu mohl o to víc semknout,“ dodává.

foto:  © Profimedia

V posledních týdnech byla hodně propírána v médiích budoucnost kouče Jaroslava Šilhavého u národního týmu. Počin zmíněného tria teď trenérovi zjevně nepomohlo. „Je to od hráčů ohromná drzost, ale v dnešní době každý kouká hlavně jen sám na sebe,“ myslí si Jarolím.

JJistý si je jednou věcí, když vše dobře dopadne a Češi se na Euro do Německa dostanou, určitě by si nemělo trio hříšníků na šampionátu zahrát. „Tím, co před rozhodujícím zápasem udělali, vlastně dali najevo, že o start na mistrovství ani nestojí. Takže bych s nimi určitě nepočítal,“ dodává Jarolím.

Zápas s Moldavskem se hraje v pondělí na stadionu Sigmy Olomouc a českému týmu stačí k přímému postupu na Euro i nerozhodný výsledek.