Schick chystá další návrat. Leverkusen ho potřebuje ve formě, v zimě přijde jeho šance

Dlouhé měsíce se mu lepí smůla na paty. Brzy se má ale všechno otočit k lepšímu. Pokud se neobjeví nečekané potíže, vrátí se útočník Leverkusenu Patrik Schick do hry. Objevit by se mohl už v nominaci na další ligový zápas Bayeru v Brémách. Klub comeback českého reprezentanta netrpělivě vyhlíží, sice se mu momentálně daří, experti se ale shodují na tom, že nejpozději v zimě může přijít čas, kdy bude Bayer služby Schicka potřebovat.

Schick chystá další návrat. Leverkusen ho potřebuje ve formě, v zimě přijde jeho šance

V barvách Leverkusenu je v útoku momentálně jedničkou Victor Boniface, ale pokud by se do hry dostal ještě Schick, byla by to pro současného bundesligového lídra výborná a důležitá zpráva. Čech se má od pondělí zapojit do tréninkového procesu s týmem. Po natržení vlákna v lýtku je konečně fit. Prestižní magazín Kicker naznačil, že by Schick mohl brzy hrát. Trenér Xabi Alonso je ale opatrnější a nechtěl v tomto směru nic slibovat.

 Dobře si ale uvědomuje, jaký význam může návrat českého útočníka pro Bayer mít. Ne nutně pro zápas v Brémách, ale s výhledem do dalších měsíců. V lednu se totiž hraje v Pobřeží slonoviny Africký pohár národů (od 13. ledna do 11. února), kam odjede Nigerijec Victor Boniface. Leverkusen proto potřebuje, aby se Schick dostal do formy a střílel góly.

foto: @ Bayer 04 Leverkusen 

Českého kanonýra nečeká jednoduchý úkol. Pauza byla dlouhá a všem je jasné, že odchovanec Sparty bude potřebovat čas, aby se potřebnou úroveň dostal. V sezoně 2021/22 zářil v německé nejvyšší soutěži, dal 24 gólů a budoucnost vypadala skvěle. Jenže od začátku listopadu odehrál kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům jen 110 minut. Od března pak naskočil jen do jednoho duelu.  Byl u říjnové výhry 2:1 nad Freiburgem, následně jej zabrzdilo zraněné lýtko.

 Turnaj v Africe startuje za osm týdnů, do té doby čeká Leverkusen pořádná porce zápasů a pro Schicka bude důležitá každá odehraná minuta. A nejde jen o německou nejvyšší soutěž. Je tu i Evropská liga, kde se Bayer ukáže na hřišti BK Häcken a následně nastoupí doma proti Molde. Trenér Alonso neskrývá, že pokud budou zdravotní trable minulostí, český útočník se příležitosti dočká, jen ji nechce kvůli zmíněným důvodům uspěchat.

V národním týmu panuje chaos, Čvančara měl být v nominaci hned, tvrdí Morávek. Hložek se dočká v zimě, tuší

 Na větší šanci pochopitelně v dresu Bayeru Leverkusen čeká i další český reprezentant Adam Hložek. Toho sice zranění netrápí, stejně je však jeho zápasové vytížení minimální a počítá se na minuty. I pro dalšího bývalého sparťana by se tedy mohla v zimě situace zlepšit.

Zůstane kouč Alonso?

Otázkou pak také zůstává, zda v klubu zůstane trenér Alonso. Bayer pod jeho vedením předvádí skvělé výkony a má výsledky, proto je jméno kouče spojováno do budoucna s Realem Madrid. Vedení německého klubu se nyní nechalo slyšet, že o kouče nechce přijít. Alonso má kontrakto do roku 2026 a neobsahuje žádnou výstupní klauzuli. Šéf Bayeru Fernando Carro spoléhá na nadstandardní vztahy, které s koučem má. Zdůraznil ale, že pokud bude sám kouč toužit po změně, klub mu nebude bránit. "Cílem ale je, aby se Alonso v našem klubu cítil šťastný a chtěl zůstat," prohlásil.

Choupo-Moting má nejlepšího agenta světa, vyjednal mu královské podmínky. Teď je ve zlaté kleci