Mourinhova budoucnost: ve hře je velký návrat do Premier League

Chystá se velký návrat slavného kouče Josého Mourinha do Premier League?  Podle ostrovních médií to není utopie. Angažování současného trenéra italského AS Řím by se nejvíce zamlouvalo saúdskoarabským majitelům Newcastlu United. Nikdo nezpochybňuje, že současný manažer Howe odvedl v klubu senzační práci, jenže éterem rovněž zní, zda už nenarazil na svůj strop.

Mourinhova budoucnost: ve hře je velký návrat do Premier League

Howe po nástupu k týmu nejprve zachránil Newcastle mezi anglickou elitou, aby jej v další sezoně vystřelil ze čtvrté příčky v Premier League do Ligy mistrů, což byl obrovský úspěch. Server Football365 připomíná, že se ovšem nyní zřejmě tým vedený Howem dostal na hranici možného a vedení plánuje udělat krok B, aby se Newcastle posunul. Nejlépe na level reprezentovaný Manchesterem City, možná ještě výš.

Současnému manažerovi nenahrává ani výsledková krize spojená s porážkami v Lize mistrů s Dortmundem i v Premier League s Bournemouthem. Hrozba okamžitého vyhazovu zatím není ve hře, ale směrem do budoucna nejsou vyhlídky nejrůžovější.

Vlastníci klubu chtějí Newcastle vidět jako mašinu na vítězství a do plánů jim údajně zapadá angažování Mourinha. Ten už si v Anglii vyzkoušel vedení Chelsea, kde byl úspěšný, následně „The Special One“ vedl Manchester United a Tottenham Hotspur. Nyní trénuje italský AS Řím, v létě mu ale v klubu vyprší smlouva.

Další trenérská hvězda na lavičku Říma? AS pokukuje po Contem

Šedesátiletý kouč byl v létě spojován s přesunem do Saúdské Arábie. Tamní liga vábí slavná hráčská jména i trenéry. Sice to nevyšlo, ale v létě by trenér mohl být atraktivní značkou, o níž bude zájem. A nebo po něm sáhne Newcastle. „Teď chce ale Portugalec zůstat na lavičce Říma,“ citují média zdroje blízké Mourinhovi. „Cítí, že má v AS ještě rozdělanou práci.“

Jenže třeba mu vedení klubu nový kontrakt nenabídne a Mourinho bude hledat práci. Italské zdroje tvrdí, že s šéfy AS Řím o pokračování v klubu ani nezačal jednat.