Teplice nedostaly gól už 229 minut a Grigar kraluje nulám. Není to náhoda, těší Frťalu

Věděli jste to, že mají Teplice po Slavii, Spartě a Baníku čtvrtou nejlepší obranu v soutěži? Více branek inkasovaly i třetí Mladá Boleslav, čtvrtá Viktoria Plzeň a páté Slovácko.

"Skláři" obdrželi v úvodních patnácti ligových soubojích jen čtrnáct branek a čisté konto, již druhé v řadě, se jim podařilo udržet také na jihočeském Střeleckém ostrově, kde je doma Dynamo.

Hlavní kouč severočeské družiny Zdenko Frťala tak mohl opět chválit dobrou defenzivní práci celého mužstva v čele s funkčním veteránem Tomášem Grigarem, jenž odchytal k tomuto datu úplně všechno.

4 - Pavol Bajza (FC Hradec Králové)

Čtyřicetiletý strážce svatyně ze Stínadel se dosud podepsal pod šest nul, což je společně s ostravským Jiřím Letáčkem nejlepší bilance z celé ligy. Úspěšných zásahů už měl mimochodem podle údajů z fortunaliga.cz 43, což je o pět více než v případě zmíněné jedničky Baníku.

Kredit se v tomto směru musí dát i mladým obráncům Štěpánu Chaloupkovi (20) a Janu Knapíkovi (22), kteří na sebe navázali v české jednadvacítce a začíná se na ně pomalu stát fronta.

V ročníku 2023/2024 již nyní Teplice neinkasovaly gól 229 minut, což je jejich nejdelší letošní série. Naposledy žlutomodří inkasovali na konci října v první půli proti Hradci Králové a od té doby své fanoušky potěšili již pěti čistými poločasy.

Ligový semafor: Plzeň inkasovala doma čtyřikrát po 11 letech, Liberec protahuje dobrou sérii a Pardubicím začíná téct do bot

"Je super, že jsme znovu udrželi nulu. Jednoznačně nás uklidní. Před repre pauzou tohle uvítá každý tým. Naše obrana zase potvrdila, že počet obdržených gólů není náhoda. Byly závary, hodně střel, které byly zablokované. Kluci jsou odměněni třemi body, nevypustili jediný souboj; jdou na krev v každém zápase," chválil své svěřence webem fkteplice.cz citovaný Frťala, jehož výběr se bude pokoušet natáhnout nynější úspěšnou šňůru 25. listopadu proti Bohemians Praha 1905.

Obranu má v současnosti devátý celek tabulky dobrou, ovšem z ofenzivního hlediska už to taková sláva není a 12 nastřílených branek opravdu není mnoho. V nadcházejících dnech tedy bude třeba pracovat právě na efektivitě...

"Jsme si ale vědomi toho, že jsme v každém utkání nevyhráli víc než 1:0. Budeme se v reprezentační pauze bavit o předfinální fázi, tu musíme zlepšit. Máme na to dostatek času," uklidnil severočeské publikum šéf lavičky.