Třetí liga: Hostouň je stále bez prohry, Velvary se vrátily na první místo, Start Brno loupil na jihu a už je třetí

Protože reprezentační přestávka u nás vždy zastavuje jen nejvyšší dvě soutěže, ČFL a MSFL vesele běží dál a v sobotu se bojovalo o body na řadě hřišť v rámci jedenáctého kola.

Obři v pralesech? Z gólů se radovali Lafata, Šimák, Fořt, Hološko, Kincl, Koller, Kladrubský, Kadlec, Koloušek i Holek

V MSFL se podařilo rezervě Karviné přehrát Hlučín, díky čemuž se dostala už na druhou příčku. Na průběžnou třetí pozici se proklestil Start Brno, který dokázal vyloupit půdu Hodonína. Béčko Slovácka sice uhrála remízu s jedenáctými Rosicemi, nicméně se sedmi body i nadále zůstává poslední.

Karvinský stratég Marek Bielan byl po skalpu aspiranta nadšen. "V nadstandardním třetiligovém zápase jsme podali skvělý výkon, určitě nejlepší od začátku sezóny. Osmdesát minut jsme soupeře, kteří se netají postupovými ambicemi, nepustili do pořádné šance. Sami jsme vstřelili dva góly už v prvním poločase a spoustu nadějných akcí jsme ještě nedotáhli. Chci pochválit všechny hráče, zvlášť ty z A-mužstva, kteří za sebou měli opravdu náročný tréninkový týden," liboval si na stránkách mfkkarvina.cz.

FC Zlínsko mimochodem přejelo Uherský Brod a jeho brankář Marek Kalina dosáhl už na šesté čisté konto v ročníku a v nulách bezpečně vládne všem konkurentům, s tím, že Jan Kvapil, Jakub Somberg a Kryštof Lasák jsou zatím na čtyřech čistých zápasech.

Sokol Hostouň zůstává ve skupině A stále neporažen. V sobotu odpoledne se mu podařilo přetlačit Bohemians 1905 B. Ve špičce se i nadále drží rezerva Dynama České Budějovice, která dokázala přehrát Přeštice.

Ve skupině B se minimálně na jeden den ocitly v čele Velvary, které s čistým kontem skolily Živanice a zaznamenaly již osmou výhru v ročníku. Jablonecké béčko sice prohrávalo v České Lípě po první půli o dvě branky, nicméně nakonec se mu podařilo u Máchova jezera bodovat a v tabulce je čtvrté.

ČFL; skupina B - 11. kolo:

Přepeře - Pardubice B 3:0 (2:0), Česká Lípa - Jablonec B 2:2 (2:0), Velvary - Živanice 2:0 (2:0).

ČFL; skupina A - 11. kolo:

Bohemians Praha 1905 B - Hostouň 0:1 (0:1), Motorlet Praha - Admira Praha 2:1 (0:1), Přeštice - České Budějovice B 1:3 (1:2), Karlovy Vary - Loko Vltavín 2:1 (1:1).

MSFL - 11. kolo:

Karviná B - Hlučín 2:1 (2:0), Slovácko B - Rosice 2:2 (0:0), Frýdek-Místek - Bohunice 3:0 (1:0), Frýdlant nad Ostravicí - Hranice 2:3 (2:2), Hodonín - Start Brno 2:4 (1:1), Uherský Brod - Zlínsko 0:4 (0:2).