Liberec a Boleslav budou potvrzovat role favoritů. Bude Baník první tým sezony, který vstřelí gól Zápům?

Jedenácti zápasy třetího kola v týdnu pokračuje domácí pohár. Do MOL Cupu vstoupí obhájce trofeje Slavia i jarní finalista Sparta, které čekají druholigoví soupeři. Poprvé v pohárovém ročníku se představí i Liberec. V tomto týdnu bude ve hře 10 prvoligových mužstev, zbývajících pět duelů třetího kola je na programu později.

Liberec a Boleslav budou potvrzovat role favoritů. Bude Baník první tým sezony, který vstřelí gól Zápům?

Do třetího kola MOL Cupu zasáhne zbylá pětice prvoligových klubů. V předchozím kole měli účastníci evropských pohárů mistrovská Sparta, Slavia, Plzeň a Bohemians 1905 volno stejně jako Liberec, který v minulé sezoně vyhrál v lize nadstavbovou skupinu o umístění. Los třetího kola se musel opakovat kvůli tomu, že se druholigová Zbrojovka chybně ocitla mezi nenasazenými týmy.

Obhájce trofeje Slavia původně měla hrát v Mariánských Lázních, opakovaný los jí ale přisoudil o poznání těžšího soupeře - Kroměříž. Zápas bude speciální tím, že nováček druhé ligy má ve svém názvu Hanáckou Slavii a navíc používá červenobílé logo s hvězdou a sešívané dresy.

Vršovický favorit se v poháru představí tři dny po nedělním ligovém derby se Spartou, v němž po inkasovaném gólu v 11. minutě nastavení remizoval doma 1:1 a zůstal v tabulce nejvyšší soutěže za pražským rivalem o skóre druhý. "Je to teď náročné. Máme ale dostatečně široký kádr na to, abychom takový program zvládali. Nedá se nic dělat, jedeme dál," řekl klubové televizi slávistický univerzál Lukáš Provod.

Nikdo nikdy v lize neinkasoval tolikrát jako Grigar. Nestárnoucí rekordman Teplic však drží i několik primátů

Spartu čeká zápas na hřišti sedmého celku druhé ligy Líšně. Letenští se na stadionu brněnského soupeře představili ve stejné fázi poháru už předloni a zvítězili s přehledem 3:0 po dvou brankách v prvním poločase.

V úterý se odehrají dva zápasy. Liberec se po čtyřech ligových duelech bez plného bodového zisku chce vrátit na vítěznou vlnu na stadionu divizního Kladna. Rozjetá Mladá Boleslav se naopak pokusí potvrdit formu doma proti druholigovému Prostějovu, který ve stejné fázi poháru vloni rozdrtila 4:0.

Ve středu vedle Slavie a Sparty nastoupí dalších šest ligových mužstev. Jablonec, který jako jediný v sezoně nejvyšší soutěže ještě nezvítězil, zavítá do Domažlic. Soupeř z třetí ligy čeká i na Pardubice a Ostravu. Východočeši se představí ve Velvarech a domácím se pokusí oplatit nečekané loňské vyřazení z druhého kola. Baník bude hrát v Zápech.

Papírově nejtěžšího protivníka budou mít Teplice, které se představí proti lídrovi druhé ligy Vyškovu v jeho domácím azylu v Drnovicích. Hradec Králové nastoupí v Jihlavě a Slovácko přivítá Duklu Praha.

Plzeň a Bohemians 1905 poprvé zasáhnou do tohoto ročníku MOL Cupu až v říjnu během reprezentační přestávky. Poslední zápas třetího kola mezi Českými Budějovicemi a Chrudimí je na programu až na začátku listopadu. Z poháru zatím vypadl jediný prvoligový celek, nováček nejvyšší soutěže Karviná prohrála v Uničově.

Program 3. kola:

Úterý 26. září:

16:00 Kladno - Liberec,

17:00 Mladá Boleslav - Prostějov.

Středa 27. září:

15:30 Domažlice - Jablonec, Zápy - Ostrava, Velvary - Pardubice, Opava - Brno,

16:00 Kroměříž - Slavia Praha, Vyškov - Teplice, Líšeň - Sparta Praha,

18:00 Jihlava - Hradec Králové, Slovácko - Dukla Praha.

Středa 11. října:

15:00 Uničov - Zlín, Žižkov - Olomouc,

15:30 Kolín - Bohemians Praha 1905.

Čtvrtek 12. října:

16:00 Mariánské Lázně - Plzeň.

Středa 1. listopadu:

17:00 České Budějovice - Chrudim.

Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria