Chelsea zase prohrála, Arsenal v derby remizoval. Citizens jsou i nadále stoprocentní

Manchester City vyhrál i šestý zápas v sezoně anglické fotbalové ligy, nad Nottinghamem zvítězili obhájci titulu 2:0. Norský kanonýr Erling Haaland skóroval v pátém utkání v tomto ročníku Premier League a má na kontě už osm gólů. V neděli se opět ztrapnila Chelsea, která padla doma, naopak Arsenal doma remizoval s Tottenhamem.

Manchester City, který v úterý zahájil úspěšně obhajobu triumfu v Lize mistrů výhrou nad Crvenou zvezdou Bělehrad 3:1, rozhodl zápas už v úvodní čtvrthodině. V sedmé minutě po dlouhém centru Rodriho do vápna vrátil míč za sebe Walker a Foden zamířil levačkou přesně k tyči. Za dalších sedm minut Haaland razantní hlavičkou zvýšil a upevnil si pozici nejlepšího střelce soutěže.

Hned v úvodu druhého poločasu dostal Rodri červenou kartu za potyčku s Gibbsem-Whitem, kterého udeřil do krku. Svěřenci Pepa Guardioly ale i v deseti náskok udrželi.

Manchester United zvítězil na hřišti Burnley 1:0 a uspěl poprvé po třech soutěžních porážkách. "Rudí ďáblové" nejprve prohráli na hřišti Arsenalu 1:3, poté stejným výsledkem podlehli doma Brightonu a v týdnu nestačili v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů na Bayern Mnichov výsledkem 3:4.

O výhře nad Burnley rozhodl v závěru prvního dějství ukázkovým volejem kapitán Fernandes. Jeho trefě předcházel neméně efektní pas od pětatřicetiletého Evanse. Severoirský reprezentant poprvé od svého letního návratu do Manchesteru figuroval v základní sestavě a ve 25. minutě dokonce skóroval, jeho radost však překazil videorozhodčí, který branku neuznal pro ofsajd.

United mají po šesti kolech devět bodů a jsou osmí. Burnley má jeden bod za remízu s Nottinghamem a je poslední o skóre za Lutonem a Sheffieldem United.

První bod v nejvyšší soutěži získal nováček Luton, který remizoval 1:1 s oslabeným Wolverhamptonem. Hosté hráli od 39. minuty bez vyloučeného Bellegarda, který po vzájemném souboji šlápl na kapitána domácího týmu Lockyera. Přesto šli Wolves po přestávce do vedení, v 65. minutě ale Morris z penalty za Gomesovu ruku vyrovnal.

Everton si připsal první vítězství v sezoně, na hřišti Brentfordu vyhrál 3:1. Skóre otevřel v šesté minutě záložník Doucouré, po necelé půlhodině hry ale srovnal domácí Jensen. Doucouré trefil do přestávky ještě břevno, ale nerozhodný stav zlomil až po rohu v 67. minutě hlavou do sítě svého bývalého klubu obránce Tarkowski a o čtyři minuty později zpečetil výsledek Calvert-Lewin.

Tři body vynesly Everton ze sestupového pásma na 15. místo. Brentford na 12. příčce stále čeká na první domácí vítězství v sezoně.

Liverpool poslal do vedení po čtvrthodině z pokutového kopu Salah. Egyptský kanonýr má na kontě tři góly a čtyři asistence a jako teprve pátý hráč Premier League "bodoval" ve všech úvodních šesti kolech ročníku. Ve 42. minutě srovnal hlavou Bowen po přesném Coufalově centru z pravé strany. Reprezentační obránce navázal na asistenci z minulého kola proti Manchesteru City (1:3).

"Reds" rozhodli o šesté soutěžní výhře v řadě v závěrečné půlhodině. Nejprve jim vrátil vedení z voleje Núňez a pojistku přidal v závěru střídající Jota. U třetí branky domácích už nebyl na hřišti Souček, jehož vystřídal v 74. minutě Fornals. West Ham prohrál podruhé v ligovém ročníku a je sedmý.

Stejně jako Liverpool, který ztrácí na vedoucí Manchester City dva body, zůstávají bez porážky i Arsenal s Tottenhamem. Smolařem vzájemného zápasu byl stoper hostů Romero, který si v 26. minutě srazil do vlastní sítě Sakův pokus zpoza vápna a krátce po změně stran zahrál rukou v pokutovém území. Penaltu proměnil střelou doprostřed brány Saka.

"Kohouti" ale dokázali v obou případech brzy zareagovat. Maddison dvakrát připravil střeleckou pozici pro Son Hung-mina a Tottenham si po třech zápasech odvezl ze stadionu Emirates alespoň bod. Korejský útočník je s pěti brankami na druhém místě tabulky střelců o tři za Haalandem z Manchesteru City.

Brighton prohrával po chybě v rozehrávce gólmana Verbruggena, po níž využil odkrytou bránu Solanke. V závěru druhé půle domácí srovnali po Kerkezově vlastním gólu a ve druhé půli dokonal obrat dvěma trefami střídající Mitoma. Brighton porazil dnešního soupeře potřetí za sebou a zvítězil popáté v ročníku. Sedmnáctý Bournemouth na premiérový tříbodový zisk čeká.

Newcastle se v Sheffieldu postaral o rekordní zápis, když poprvé v historii skórovalo v utkání Premier League za jeden tým osm různých hráčů. Tři asistence si připsal kapitán Trippier. Sheffield se vinou nejhoršího skóre propadl s jedním bodem na poslední místo za další nováčky Burnley a Luton. "Straky" jsou osmé.

Podruhé za sebou doma neuspěla Chelsea, tentokrát 0:1 s Aston Villou. V 58. minutě ji nejprve oslabil po červené kartě Gusto a o čtvrt hodiny později vstřelil jediný gól utkání Watkins. "Blues" vyhráli jediný ligový zápas v sezoně a jsou až čtrnáctí, Aston Villa je šestá.

Sheffield United - Newcastle 0:8

Branky: 21. Longstaff, 31. Burn, 35. Botman, 56. Wilson, 62. Gordon, 68. Almirón, 73. Guimaraes, 87. Isak