Anketa expertů o derby: Máme lepšího brankáře, říká Němeček. Slavii požene Eden, míní Hušbauer

Už v neděli si to Slavia doma v Edenu rozdá se Spartou v přímé bitvě o průběžné první místo v tabulce FORTUNA:LIGY. Jaké bude 308. derby pražských rivalů? Server eFotbal.cz oslovil experty, aby v anketě popsali své predikce. Kdo je favoritem? Který z brankářů je lepší? A jak zápas dopadne? Přesně to se pokusili zodpovědět Václav Němeček, Luděk Zelenka, Miroslav Jirkal, Josef Hušbauer a Lukáš Zelenka.

Anketa expertů o derby: Máme lepšího brankáře, říká Němeček. Slavii požene Eden, míní Hušbauer

Václav Němeček

bývalý hráč Sparty a reprezentant 

Kdo je pro vás momentálně lepším týmem a proč?

„Za mě těžko říct. Upřímně, v tomhle směru to vidím jako vyrovnané. Sparta ale hraje poslední dobou hodně dobře. Líbí se mi, že chce neustále dávat góly, což dřív tak nebylo. Už jí nestačí 1:0 či 2:0, ale jede pořád dál, po skvělé zvládnuté odvetě s Dinamem Záhřeb odehrála výborný zápas i se Slováckem. Chce se mi tedy říct, že lepší tým máme my. Spíš to ovšem vidím jako vyrovnané."

Kdo má lepšího brankáře a proč?

„Myslím si, že určitě my. Peter Vindahl se fakt ukázal jako skvělý gólman. Je sebevědomý a nedělá moc chyby, alespoň já si žádnou zásadní nevybavuji. Za Slavii chytal Ondra Kolář, dva zápasy se mu ale příliš nevydařily a na jeho místo šel hned Aleš Mandous. Ten teď toho nemá tolik odchytáno, takže na tomhle postu máme určitě výhodu. Navíc právě brankář hraje v derby hodně důležitou roli. Může udělat lacinou chybu i dva góly chytit. Od jeho výkonu se pak všechno další odrazí."

Jak derby dopadne a proč?

„Věřím tomu, že můžeme vyhrát. Kluci jsou sebevědomí a mají velmi dobrou formu, nicméně mi z toho vychází spíš remíza. Tipnu si 1:1, 2:2."

¨

© Profimedia