Ligový semafor: Bezradní hosté, mizerný týden sparťanského kapitána a úspěšní žolíci

Po pátém kole FORTUNA:LIGY už máme jen jeden stoprocentní celek, pražská Sparta totiž v Teplicích jen remizovala 1:1, a to především kvůli červené kartě kapitána Ladislava Krejčího. Kromě letenského "S" bodoval z pohledu venkovního mužstva už pouze Jablonec a také Mladá Boleslav, vítězství si ale žádný „host“ nepřipsal. V několika zápasech se o to postarali střídající hráči, skórovalo jich hned pět.

Zelená – Úspěšní žolíci

Trenéři měli v 5. kole FORTUNA:LIGY šťastnou ruku. Především tedy ti domácí. Trenérský štáb Karviné poslal po hodině hry do hry nigerijského útočníka Adeleke Akinyemiho a ten se mu po dvaceti minutách odvděčil prvním ligovým gólem, kterým zajistil Karviné remízu s Jabloncem.

Martin Svědík reagoval už v půli a Jana Kalabišku vyslal za Matěje Valentu. První branku mu v 85. minutě neuznalo kvůli ofsajdu video, ve druhé minutě nastavení se už ale zkušený šestatřicetiletý útočník prosadil, když zezadu nachytal rozehrávajícího gólmana Trmala.

A ještě jedno povedené sobotní střídání přišlo v Teplicích. Dvaadvacetiletý Mohamed Yasser se na hřiště dostal v 58. minutě za Tadeáše Vachouška a i on si v 85. minutě užil gólovou premiéru mezi českou elitou.

„Byl odměněn za to, jak k fotbalu přistupuje. Má to tady poměrně těžké, je tu sám bez rodiny. Gól je pro něj odměna," chválil svého mladého útočníka kouč Zdenko Frťala.

V neděli jistil vítězství Českých Budějovic Pavel Osmančík, který se v pozici střídajícího hráče trefil už podruhé v řadě. Z pozice žolíka poté nejrychlejší branku obstaral hradecký Daniel Horák, kterému se povedlo udeřit už po devíti minutách od chvíle, kdy vystřídal Václava Pilaře.

Že by se mu dlouhé čekání na správnou nabídku přeci jen vyplatilo? Nita má jednat s předním týmem Ligue 1