Brněnský nováček Mara? Klusáček mu ihned nadělil základ, ale viděl i chyby: S týmem se musí malinko sžít

Osmadvacetiletý guinejský záložník Kamso Mara je zpět na české mapě, jíž opustil před více než půl rokem poté, co za sebou zabouchl dveře ve Slovanu Liberec.

Brněnský nováček Mara? Klusáček mu ihned nadělil základ, ale viděl i chyby: S týmem se musí malinko sžít

Bývalého hráče Vlašimi i Jihlavy se však tentokráte netýká elitní soutěž, ale "jen" F:NL. Před pár dny se ho totiž jako velmi dlouho volného hráče ujala ambiciózní Zbrojovka.

Pod transfer se podepsal Zdeněk Psotka, který klientovi agenta Daniela Chrysostomeho nastínil vizi rychlého návratu do první ligy.

"Chtěl bych poděkovat sportovnímu řediteli za důvěru a chuť společně napsat velký sportovní příběh," napsal na své sociální síti těsně po podpisu Mara, jenž si na nové adrese zvolil číslo 17, což je datum narození jeho druhé dcery.

Byť se s exligovým mužstvem nepřipravoval dlouho, hlavní kouč Luděk Klusáček se ho nebál zařadit mezi jedenáct vyvolených hned do těžkého venkovního souboje na půdě sparťanské rezervy (1:2).

Hned při svém debutu v brněnském dresu, který přišel necelý rok po jeho posledním vystoupení za podještědský celek ze stadionu U Nisy, pak vydržel na hrací ploše celých 90 minut a v novém působišti si připsal také první gólovou asistenci.

"V tom jsem měl docela jasno, otázkou bylo, kolik toho Kamso vydrží. Nakonec vydržel celý zápas, odehrál ho slušně," chválil svého nováčka na webu fczbrno.cz Klusáček.

Tým, který má ještě v srpnu před sebou výjezdy do Prostějova a Vsetína a v úvodu září přivítá před domácím publikem Varnsdorf, by v něm časem mohl najít dalšího rozdílového hráče.

"S týmem se samozřejmě musí malinko sžít, bojovali jsme někdy s tím, že jsme nedrželi dobře pozici před stopery. Ale věřím, že se to bude zlepšovat," přidal bývalý trenér Bohemians 1905.

Přesně to si myslí i zkušený zadák Jakub Šural, jenž o jeho úrovni nepochyboval od první chvíle, co přišel do druhého největšího města Česka. "Má velkou kvalitu," přidal obránce.

Již brzy by se k němu mohl přidat v základní sestavě také další africký cizinec Wale Musa Alli, jenž dosud naskočil čtyřikrát jako žolík a byť se ještě nezapsal do statistik, hru často pozvedl.

"Pořád přemýšlíme nad jeho nasazením od začátku. Je pravda, že je to hráč, který hru vždycky oživí," uzavřel Klusáček.

Že by se mu dlouhé čekání na správnou nabídku přeci jen vyplatilo? Nita má jednat s předním týmem Ligue 1