Guardiola: Kdybychom utráceli jako Chelsea, zabijete mě. Koho v minulosti chtěl do City?

Podpisem Romea Lavii se výdaje Chelsea pod vedením Todda Boehlyho vyšplhaly za poslední dvě přestupové období na více než 850 milionů liber. A stále větší části Premier League se to zdá divné. Naposledy se útratám Chelsea vyjádřil Pep Guardiola.

Guardiola: Kdybychom utráceli jako Chelsea, zabijete mě. Koho v minulosti chtěl do City?

"Chci říct, že kdybychom to udělali my, tak jsme mrtví," řekl v rozhovoru pro média citovaném webem Tribal Football manažer City Pep Guardiola. "Pro Chelsea je to jednodušší než pro nás. Nekritizuju to, mohou si dělat, co chtějí. Ale my bychom byli pod takovým drobnohledem, jaký si nedovedete představit. Jinými slovy: Neseděl bych tady, kdybychom utratili to, co Chelsea za dvě přestupová okna. Vy [média] byste mě zabili." Zároveň nicméně Boehlyho a spol. stratég City podpořil a zmínil, že nákupy, které Blues provedli míří správným směrem.

City nicméně - vlastně na rozdíl od celého zbytku špičky Premier League - proměňuje svůj kádr mnohem pozvolněji. V létě tak na Etihad přišly jen dvě posily do prvního týmu (Gvardiol a Kovačič), přičemž zbytek nováčků jsou návraty z hostování. Naproti tomu třeba zmíněná  přivedla jen letos v létě vedle zmíněného Lavii i Caiceda, Sancheze, Disasiho, Jacksona, Nkunkua, Ugochukwua a Angela za souhrnnou sumu 395 milionů liber. To City se podle Guardioly mnohem více rozmýšlí. A často údajně se z transakce kvůli ceně stáhne.

"Chtěli jsme Maguirea, nedokázali jsme se dohodnout, takže šel do United. Chtěli jsme Cucurellu, nedokázali jsme ho zaplatit. Stejně tak jsme chtěli Alexise Sancheze, neměli jsme na to peníze,” přišel Guardiola s listem nesplněných přání s tím, že City je ochotno - které mimochodem v létě poslalo do Lipska devadesát milionů liber za Joska Gvardiola - zaplatit pouze férovou cenu a na všechno ostatní má svou akademii. "Strategií je vyhrávat, ale nebudeme zoufale dělat něco, když tomu nevěříme, jen abychom měli o jednoho hráče víc,” dokončil myšlenku Guardiola.