Preview: West Ham - Chelsea. Kladiváři doma vyzvou v londýnském derby Blues

Pozdní vyrovnávací gól odepřel West Hamu všechny body v Bournemouthu o úvodním víkendu Premier League (PL), kdy se Hammers stále přizpůsobují životu po Declanu Riceovi, ale pokud chtějí zabrat, je jen málo lepších zápasů než tento. V sáze mezi východním a západním Londýnem, která letos v říjnu oslaví 100 let od svého vzniku (43-23-54), se již po 121. střetnou s uctívaným rivalem Chelsea.

Preview: West Ham - Chelsea. Kladiváři doma vyzvou v londýnském derby Blues

West Ham - Chelsea

Neděle, 17:30 - London Stadium (Londýn)

Pro West Ham jde o vůbec nejstarší domácí derby v PL. Kladiváři se snaží navázat na pozitivní domácí bilanci proti Blues v jakékoli soutěži od přestěhování na London Stadium (4-2-2). Jejich manažer David Moyes ví něco o tom, jak na Chelsea vyzrát, protože se s ní setkal vícekrát (46krát) než s jakýmkoli jiným klubem, ale úspěšný příliš nebyl (7-13-26).
 
Chelsea také začala remízou 1:1, ačkoli šlo spíše o "záchranu bodu" proti aspirantovi na titul Liverpoolu. Pro svěřence Mauricia Pochettina to znamenalo prodloužení bídné série, když ve 13 ligových zápasech jen jednou uspěli a toto smolné číslo se výrazně projevuje i ve venkovní formě Chelsea, která během svých předchozích 13 výjezdů v PL zaznamenala jediné čisté konto (2-3-8).
 
V uplynulých třech případech Chelsea inkasovala během úvodních 20 minut, což ukazuje na jasnou trhlinu v neproniknutelném brnění, které bylo v dobách největší slávy Johna Terryho považováno za samozřejmost. Ale najdou se i pozitiva, třeba osobní bilance Pochettina proti West Hamu (6-4-5), přestože poslední střetnutí v dubnu 2019 prohrál 0:1.
 
Koho sledovat: Pouhých 66 dní poté, co vstřelil vítězný gól ve finále Evropské konferenční ligy, se Jarrod Bowen za West Ham trefil i v prvním kole PL. Byl to jeho šestý gól v řadě, který padl po změně stran, což Moyese přimělo k tomu, aby prozradil, že Bowena vyzkouší na pozici středního útočníka, kde dříve hrával za Hull City. Nicolas Jackson z Chelsea si proti Liverpoolu vedl velmi dobře a Pochettino jeho výkon označil za „fantastický.“ Před letním příchodem polovinou z jeho minulých osmi gólů za Villarreal otevíral skóre.
 
Zajímavost: Tři ze čtyř předchozích výher West Hamu nad Chelsea na London Stadium přinesly góly na obou stranách.