Premiéry v Premier League: Vynikající uvedení Lišek, zraněný Timber i nula pro Onanu

Jak se uvedli hráči ve svých nových působištích v rámci úvodního kola Premier League? Společně se podíváme na to, kteří hráči zazářili, u kterých borců se jednalo o premiéru průměrnou a kteří naopak budou chtít na první duel v novém klubu co nejdříve zapomenout.

10/10: James Maddison, Harvey Barnes, André Onana, João Pedro, Jefferson Lerma, Sandro Tonali

V nových dresech se perfektně uvedly Lišky, tedy James Maddison a Harvey Barnes. Prvně jmenovaný si při remíze 2:2 na půdě Brentfordu připsal asistence u obou zásahů Kohoutů, po celé utkání hýřil aktivitou a spoluhráčům nabízel jednu šanci za druhou. Barnes dostal šanci na 22 minut, ihned ale ukázal, že v příštím utkání by měl být místo Gordona v základní sestavě. Nejprve připravil gól pro Wilsona, v nastavení druhé půle skóroval sám.

Vynikající premiéru za Straky má za sebou také bývalý záložník AC Milán Sandro Tonali. Už v 6. minutě si naběhl do pokutového území a Gordonovu přihrávku zužitkoval s naprostým přehledem. O dvě minuty později se mohl radovat opět, tentokrát jej Martínez vychytal. V průběhu celého střetnutí Tonali předváděl i ukázkovou defenzivní práci a mrzet jej může jen zbytečná žlutá karta ze závěru utkání.

Pod jednoznačnou výhru 4:1 nad nováčkem z Lutonu se jedním gólem podepsal nový útočník Brightonu João Pedro. Bývalý střelec Watfordu skóroval z penalty, zapsal další tři střely a několikrát se pro míč vrátil i do středu pole. Podobně, ovšem bez gólové tečky, zazářil také Jefferson Lerma. Ten v dresu Crystal Palace vyhrál neuvěřitelných 12 vzdušných soubojů a v tomto ohledu neměl v úvodním kole Premier League konkurenci.

Jednoznačně pozitivní debut si na Ostrovech připsal taktéž André Onana, nová brankářská jednička Manchesteru United. V pondělní dohrávce proti Wolvesu kryl šest střeleckých pokusů, zapracovat nicméně bude muset na rozehrávce. V závěru měl Onana také velké štěstí, po jeho zákroku ve vzduchu se zcela jistě měla zahrávat penalta.