Semafor F:NL: Famózní Jihlava, střelec ze Slavie a týmy bez výhry

Páté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo nataženo přes čtyři dny, hrálo se od pátku do pondělí. K vidění byla spousta zajímavých zápasů. Vystřídal se lídr tabulky a zaujala i kanonáda Zbrojovky proti neškodné Chrudimi. Ta je poslední, ale dobře se nemůže cítit více týmů, které ještě nevyhrály.

Semafor F:NL: Famózní Jihlava, střelec ze Slavie a týmy bez výhry

Červená – týmy bez výhry

Tři týmy mohou začít trochu panikařit. Pět kol a žádá výhra? Ne, tohle není dobré. Pojďme pěkně popořadě.

Jako poslední se z této kolonky mohlo vymanit béčko Sigmy, které svůj zápas hrálo až v pondělí. Ale nepodařilo se, na půdě silného Vyškova padlo 0:1. Jestli bychom měli najít pozitivum, tak to, že se kromě zápasu v Drnovicích dokázala Sigma pokaždé střelecky prosadit. Momentálně jsou Hanáci předposlední, na kontě mají jen dvě remízy.

Pod nimi je Chrudim. A je dost možné, že to tak bude celou sezonu. Chrudim jsme do červené zařadili už nedávno, nicméně musíme i teď. Po dvou remízách počítá jen prohry, naposledy z toho byla čtyřka v Brně. Co je horší, ofenziva téměř neexistuje. Dva góly za pět zápasů je prostě nedostatečné.

Na střeleckou formu si nemohou stěžovat ve Varnsdorfu, nicméně body tam nesbírají. Mají o bod víc než Sigma, ale bolístka je obrana. Devět vstřelených branek je totiž parádní počin, ale když v jednom zápase inkasujete dva nebo tři góly, tak nevyhrajete. Pokud ale na severu Čech zlepší obranu, mají potenciál se sestupovým starostem vyhnout.

Zdroj: MFK Chrudim