Drchal s Chramostou mu nestačí. Je potřeba ještě sáhnout do ofenzivy, snad něco podnikneme, věří Látal

Jablonecký vstup na nově zrekonstruovaný trávník na Střelnici se hrubě nepovedl. Mistrovská Sparta si odvezla ze  severočeské tvrze plný počet bodů za snadnou výhru 5:1 a domácímu kouči, jenž se vrátil do FORTUNA:LIGY z polského prostředí, přidělala další starosti.

Hororové bylo ze strany domácích zejména první dějství. "Byl to poločas hrůzy, vůbec nám nefungoval střed hřiště, stopeři nevystupovali, všechno bylo špatně," posteskl si na pozápasové tiskové konferenci Radoslav Látal.

V šatně musel v rámci průběžného stavu 0:5 provést bouřku, která následně pomohla zastavit příděl. Je však otázkou, jestli před důležitou pohárovou odvetou s Kodaní nepolevil také favorit.

"Byly tam svěšené hlavy. Takový poločas nepamatuji a prohráli jsme děsivě. Ale i tohle fotbal přináší a my se s tím musíme vypořádat," přidal nástupce Davida Horejše.

Látala mrzel žalostný výkon zejména kvůli divákům a výborně zaplněnému stadionu, protože je jeho mužstvo po prvních čtyřech kolech stále bez vítězství a krčí se až na čtrnácté pozici, rád by ho ještě posílil...

"Chystáme trávu, stadion, spoustu lidí tu na všem pracuje a my předvedeme takový výkon, který není hodný Jablonce," omlouval se trenér.

Mužstvo, ve kterém se v průběhu léta objevilo 14 nových tváří, je podle něj stále ve fázi, kdy se buduje a hlavně se ještě nějaký čas budovat bude. Další zásah do kádru je ale podle jeho slov nevyhnutelný a Miroslav Pelta se bude muset minimálně ještě jednou vrátit na hráčský trh.

"Někteří už tu dostali ale dost šancí. Uvidíme jak to bude dál. Stopeři se nám podařili, tam jsme chybu neudělali. Ale je potřeba ještě sáhnout do ofenzivy. Věřím, že ještě nějaké kroky podnikneme," zůstal optimistou Látal.

V pátém kole se Jablonec představí v Karviné, jež má po úvodních čtyř zápasech nového ročníku 2023/2024 o bod více a je třináctá. Pakliže budou chtít hosté konečně brát tři body, musí vylepšit produktivitu. Pouhé dvě nastřílené branky jsou zatím pro Chramostu, Drchala a spol. nesporným zklamáním.

Plzeň nadělila Dynamu další pětigólový příděl. Sparta rozstřílela Jablonec za poločas. Slavii spasil Tijaniho důraz