Madridské týmy odstartovaly LaLigu třemi body, za Real se trefil i novic Bellingham. Barcelona sbírala místo bodů červené karty

Druhou srpnovou sobotou započal ročník 2023/24 španělské LaLigy. V páteční předehrávce vyválčili cenné tři body v Seville hráči Valencie. Real Madrid na úvod sezony zvítězil na hřišti Bilbaa 2:0. Při soutěžním debutu za Real skóroval Jude Bellingham. První tři body v nové sezoně zapsali i hráči Betisu. Utkání na půdě Villarealu rozhodl v nastavení Willian José. Naopak Barcelona body poztrácela. Ze zápasu s Getafe, ve kterém obdrželi hráči na obou stranách včetně trenéra Xaviho červenou kartu, se zrodila bezbranková remíza. Atlético Mardid si v pondělí dohrávce poradilo s nováčkem z Granady.

Španělští vicemistři otevřeli skóre po necelé půl hodině hry. Carvajal ve vápně skluzem vybojoval míč pro Rodryga a ten prudkou střelou na přední tyč překonal brankáře Simóna. Bellinghamova trefa přišla za dalších osm minut. Dvacetiletý anglický reprezentant, který přišel z Dortmundu za více než 100 milionů eur, zůstal při rohu nehlídaný a Alabův centr poslal do sítě. V druhém poločase Real přišel o obránce Militaa, který pět minut po přestávce opustil hřiště v slzách kvůli zranění levého kolena.

San Sebastian doma remizoval s Gironou 1:1. Za hosty skórovala nová posila Dovbyk z ukrajinského Dnipra-1, které bude ve čtvrtek hrát odvetu třetího předkola Evropské ligy proti pražské Slavii.

V dresu Betisu se poprvé na ligovém trávníku představil Isco, který do týmu přišel po krátkém angažmá u městského rivala FC Sevilla. Betis šel do vedení ve 20. minutě po přesném zakončení Péreze. Po hodině hry si na centr Baeny naskočil stoper Cuenca a vyrovnal. Body ale nakonec díky hlavičce Williana Josého brali pouze hosté.

Poražení finalisté Španělského poháru z Pamplony si na úvod sezony poradili s domácí Celtou Vigo 2:0. Neúspěchem tak začalo nové angažmá Rafaela Beníteze, který se na trenérskou lavičku vrátil rok a půl po nuceném odchodu z Evertonu.

Obhájci titulu nastoupili v základní sestavě s dvěma novými posilami Gündoganem a Romeuem, nejvýraznější postavou však byl v první půli Raphinha. Nejprve po jeho šanci ve 37. minutě skončil míč na tyči, o pět minut později pak úmyslně udeřil obránce Getafe loktem do hlavy a zápas pro něj skončil. Počet hráčů na hřišti se vyrovnal v 57. minutě, když Mata obdržel za faul na hostujícího Arauja druhou žlutou kartu. Patnáctiminutové nastavení nabídlo dva sporné momenty, po kterých mohli jak domácí, tak i hosté zahrávat penaltu. Sudí Grado ji ale nenařídil.

Samu odpověděl po hodině hry na Moratovu trefu z nastavení prvního poločase. Stav 1:1 vydržel jen pár minut, než vypálil přesně z velké dálky Depay. V nastaveném čase pak ještě zpečetil výhru třetího týmu minulého ročníku Llorente.