Rozjetý Pekhart skóroval ve čtvrtém zápase v řadě, ve Varšavě už přesáhl hranici 50 branek

I ve druhém zápase nové sezony polské ligy se reprezentační útočník Tomáš Pekhart gólově prosadil a pomohl Legii k další výhře.

V zápase s Chorzówem zvýšil ve 43. minutě na 2:0, varšavský celek poté přidal ještě jednu trefu a neinkasoval. V úvodním ligovém duelu český fotbalista hattrickem pokořil Lodž.

Čtyřiatřicetiletý Pekhart, jenž byl v sezoně 2020/21 králem střelců Ekstraklasy s 22 góly, se v neděli prosadil z dorážky. Do druhého poločasu už nenastoupil. Hosté hráli většinu zápasu jen v deseti po vyloučení obránce Konrada Kasolika.

Střeleckou formu prokázal Pekhart i v pohárech, protože se dvakrát trefil v předkole Evropské konferenční ligy proti Ordabasy Šymkent a přispěl k postupu Legie.

Za obra z Varšavy už se během obou svých misí střelecky prosadil celkem jednapadesátkrát. Obránci Austrie Vídeň pravděpodobně budou mít ve čtvrtek dost práce.

Čvančara či Jurásek? Občas se u nich musí přimhouřit oči, ale můžou vám to pak vrátit, tvrdí Suchopárek