Slavii se rýsuje soupeř pro EL, Galatasaray překvapivě neporazil Žalgiris, Záhřeb neměl s Astanou slitování

Fotbalisté Dnipra podlehli v domácím azylu v Košicích v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů Panathinaikosu Atény 1:3. Pokud ukrajinští vicemistři za týden v řecké metropoli nepříznivý vývoj neobrátí, utkají se ve 3. předkole Evropské ligy s pražskou Slavií, která první duel 10. srpna odehraje doma.

Panathinaikos, který před rokem nestačil na Slavii ve 3. předkole Evropské konferenční ligy, poslal do vedení v 10. minutě Šporar. Ve druhé půli se za hosty prosadili Djuričič a z penalty Ioannidis, v závěru snížil Kaplijenko. Vítěz dvojutkání vyzve v další fázi Marseille.

Velký krok k postupu do 3. předkola Ligy mistrů udělalo i Dinamo Záhřeb. Obhájce chorvatského titulu doma rozstřílel Astanu 4:0. TřIkrát se v rozmezí 41. až 56. minuty prosadil Ivanušec.

Galatasaray Istanbul překvapivě remizoval na hřišti vilniuského Žalgirisu 2:2. Turecký celek během 75. až 78. minuty obrátil skóre, jenže v nastavení vyrovnal Kazlauskas, který byl vzápětí vyloučen.

HJK Helsinky zdolaly doma norské Molde 1:0. Úřadující finští šampioni v minulé sezoně ve stejné fázi vypadli s Plzní.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Žalgiris Vilnius - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:0), HJK Helsinky - Molde (Nor.) 1:0 (1:0), Dinamo Záhřeb - Astana 4:0 (3:0), Zrinjski Mostar (Bos.) - Slovan Bratislava 0:1 (0:0), Breidablik (Isl.) - FC Kodaň 0:2 (0:2).

Nemistrovská část:

Dnipro (Ukr.) - Panathinaikos Atény 1:3 (0:1), Servette Ženeva - Genk 1:1 (0:1).