Skvělý debut pro Juráska. Český obránce pomohl Benfice hned v prvním zápase k výhře nad Basilejí

Fotbalista David Jurásek hned v prvním utkání v dresu Benfiky Lisabon skóroval. Dvaadvacetiletý levý obránce pomohl portugalským šampionům k vítězství 3:1 nad Basilejí, v 41. minutě si naběhl do pokutového území domácího celku a prosadil se tvrdou střelou.

Český reprezentant odehrál první poločas přípravného zápasu a dal poslední gól vítězů. Basilej po změně stran už jen snížila.

Jurásek přestoupil do Benfiky v pondělí z pražské Slavie, smlouvu má do roku 2028. Benfica za něj zaplatila 14 milionů eur (asi 334 milionů korun).