Klapne to? Pět mladíků, kteří by se rádi uchytili v áčku Slavie

Letní přípravy jsou nejen šancí pro trenéry nachystat tým na další náročnou sezonu, ale také pro mladé hráče, aby zaujali a vybojovali si šanci v prvním týmu. Několik takových nadějí s sebou vzala Slavia i na herní soustředění do Rakouska.

BOLUWATIFE OGUNGBAYI

Boluwatife Ogungbayi je nigerijský hráč do ofenzivy, který ve Slavii působí od minulého léta.

A vypadá to, že by to mohla být parádní trefa. Čerstvě devatenáctiletý borec přišel poté, co zaujal vedení Slavie v domácí ligové soutěži. V jedenácti zápasech dal čtrnáct branek. A tak se stěhoval do Prahy. Tam neotálel a v jednom z prvních zápasů za devatenáctku sešívaných dal při výhře 4:0 nad Hradcem Králové všechny góly.

Ogungbayi dal v celé soutěži deset branek a byl druhým nejlepším střelcem Slavie. Kromě toho si zahrál i juniorskou Ligu mistrů. Pokud vše půjde dobrou cestou, vyroste Slavii další africké eso.

Na soustředění dostává pořádnou minutáž. Proti Rakowu sice nehrál, ale do dalších tří utkání zasáhl. Nejprve na 34 minut, pak na 17 a 21. Zatím bez vstřelené branky.