Plzeň uspěla v přípravě proti Dukle, Zlín porazil Třinec a Bohemka remizovala s Chrudimí

Fotbalisté Plzně vyhráli i druhý přípravný zápas na novou sezonu. Třetí tým uplynulého ročníku nejvyšší soutěže porazil druholigovou Duklu Praha 2:0 a navázal na středeční drtivé vítězství 14:2 v Kolovči. V závěrečné desetiminutovce rozhodli brankami Jhon Mosquera a Rafiu Durosinmi.

Staronový trenér Viktorie Miroslav Koubek stejně jako v prvním přípravném utkání nasadil s výjimkou brankáře do každého poločasu různé sestavy. Favorit se proti druholigovému soupeři dlouho trápil a prosadil se až v 81. minutě, kdy po opakovaném centru otevřel hlavou skóre Mosquera. V první minutě nastavení pak rovněž hlavičkou zvýšil Durosinmi.

Další přípravný zápas čeká Plzeň ve středu proti Táborsku.

Fotbalisté Bohemians 1905 v úvodním přípravném utkání na novou sezonu jen remizovali s druholigovou Chrudimí 2:2. Oba góly "Klokanů" dal v premiéře za Pražany útočník Matyáš Kozák. Další ligové týmy zápasy se soupeři z nižších soutěží zvládly. Slovácko až v poslední minutě vydřelo vítězství 2:1 nad jiným druholigovým týmem Prostějovem, Zlín vyhrál nad Třincem 2:0 a Olomouc zdolala slovenský Dolný Kubín 3:1.

Bohemians, kteří se díky čtvrtému místu v uplynulé ligové sezoně poprvé od rozdělení federace kvalifikovali do evropských pohárů, předvedli v Uhříněvsi rozpačitý výkon a s outsiderem z Chrudimi prohrávali 0:2. Porážku odvrátil dvěma brankami Kozák. Dvaadvacetiletý útočník patřící Spartě se připravuje s "Klokany" a oba kluby dotahují podmínky jeho působení v Ďolíčku.

Blízko k zaváhání s druholigovým soupeřem bylo i Slovácko. V Prostějově sice mělo více ze hry, ale dlouho se zdálo, že zápas skončí remízou. Až v poslední minutě rozhodl ve skluzu o vítězství favorita z Uherského Hradiště na zadní tyči Juroška.

Zlín proti Třinci, který sestoupil z druhé ligy, vyzkoušel několik mladíků. Jeden z nich Hamalčík zvýšil na konečných 2:0 a připsal si premiérový gól za A-tým. Olomouc si na úvod přípravy poradila s druholigovým slovenským Dolným Kubínem 3:1, třetí branku Sigmy zaznamenal testovaný nigerijský útočník Yunusa Muritala.

"Výhru bych nepřeceňoval. Vyzkoušeli jsme si herní způsoby, s nimiž bychom se chtěli prezentovat v sezoně. Měli jsme se vícekrát prosadit gólově. Co se týče nastavení, odpovědnosti a nasazení, splnilo utkání naše předpoklady," citoval olomoucký web trenéra Václava Jílka.

Přípravná utkání:

Trinity Zlín - Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 8. Simerský, 77. Hamalčík.
Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál - Polášek, Simerský, Kolář, Obadal, Kulíšek - Janetzký, Hrdlička, Bobčík, Dramé - Fantiš.
II. poločas: Rakovan - Reiter, Obadal, Didiba, Bartošák - Vukadinovič, Tkáč, Slončík, Číž - Bobčík, Hamalčík. Trenér: Vrba.

Bohemians Praha 1905 - Chrudim 2:2 (0:1)
Branky: 58. a 82. Kozák - 15. Hájek, 49. Jurčenko
Sestava Bohemians:
I. poločas: Valeš - Vala, Kadlec, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Beran, Hybš - Osmančík, Mužík - Necid.
II. poločas: Soukup - Vala, Křapka, Shejbal - Köstl, Jánoš, Hrubý, Kovařík - Osmančík, Kozák - Prekop. Trenér: Veselý.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 2:0 (1:0)
Branky: 81. Mosquera, 90.+1 Durosinmi.
Sestava Plzně:
I. poločas: Staněk - Holík, Čihák, Hejda, Sýkora - Cadu, Kalvach - Vydra, Vlkanova, Kopic - Chorý.
II. poločas: Staněk - Řezník, Paluska, Jemelka, Havel - Bucha, Traoré - Durosinmi, Květ, Mosquera - Kliment. Trenér: Koubek.

Prostějov - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)
Branky: 36. Repa - 5. Mihálik, 90. Juroška.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Heča - Reinberk, Srubek, Šuvalija, Kalabiška - Brandner, Kudela, Daníček, Havlík, Holzer - Mihálik.
II. poločas: Fryšták - Bartoš, Hofmann, Onuoha, Doski - Sinjavskij, Trávník, Kočí (85. Kudela), Kim Sung-pin, Juroška - Vecheta. Trenér: Svědík.

Sigma Olomouc - Dolný Kubín 3:1 (2:1)
Branky: 9. Juliš, 15. Vodháněl, 56. Muritala - 35. Kolorédy.
Sestava Olomouce:
I. poločas: Digaňa - Matys, Beneš, Zmrzlý - Matoušek, Breite, Pospíšil, Cahel - Vodháněl, Juliš, Kramář.
II. poločas: Trefil - Chvátal, Pokorný, Vraštil, Cahel - Israel, Ventúra, Fortelný - Zifčák, Muritala, Přichystal. Trenér: Jílek.

Baník Ostrava - Skalica 1:2 (0:0)
Branky: 84. Buchta - 71. Hurtado, 82. vlastní Hrubý.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Letáček - Blažek, Bitri, Lischka - Juroška, Rigo, Boula, Šín, Madleňák - Smékal, Kubala.
II. poločas: Hrubý - Frydrych, Svozil, Měkota - P. Jaroň, Buchta, Holaň, M. Jaroň - Tanko, Smékal, Fadairo. Trenér: Hapal.

Strakonice - Dynamo České Budějovice 1:11 (0:4)
Branky Č. Budějovic: 9. a 62. Bastl, 14. a 29. Ondrášek, 57. a 82. Hellebrand, 73. a 90. Hais, 42. Suchan, 47. V. Hora, 83. Matoušek.
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas: Šípoš - Broukal, Havel, Sladký - Penner, Nikl, Suchan, J. Hora - Čermák, Bastl - Ondrášek.
II. poločas: Andrew - Brabec, Čoudek, Šimoník - Hák, Pařízek, Hellebrand, Bastl - V. Hora, Matoušek - Hais. Trenér: Nikl.

FC Hradec Králové - Vlašim 1:1 (1:0)
Branky: 41. Kodeš - 89. Šimeček z pen.
Základní sestava Hradce: Reichl - Klíma, Čech, Smrž - Harazim, Kodeš, Kučera, Horák - Vašulín, Juliš, Krejčí.
Střídali: Bajza - Baloun, Hlaváč, Leibl, Pudhorocký, Rada, Šašinka. Trenér: Weber.